Coşkun, AİBÜ’nün vizyonunu özetledi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)Rektörü Hayri Coşkun, “Gençlerle birlikte olmak bizim için akademik hayata bağlanma kaynağı.”dedi.   Bolu Ticaret Meslek Lisesi muhasebe bölümü...

Coşkun, AİBÜ’nün vizyonunu özetledi

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)Rektörü Hayri Coşkun, “Gençlerle birlikte olmak bizim için akademik hayata bağlanma kaynağı.”dedi.

 

Bolu Ticaret Meslek Lisesi muhasebe bölümü son sınıf öğrencisi Sefa Paçal, AİBÜ Rektörü

Prof. Dr. Hayri Coşkun’u, Dil ve Anlatım dersi kapsamında hazırladığı röportaj ödevi için ziyaret etti. Rektör Coşkun, Paçal’ın, sorduğu soruları cevaplandırdı. Paçal’ın “Rektör olmak nasıl bir duygu?” sorusuna cevaben Merhum İzzet Baysal’ın adını taşıyan vakıf destekli bir üniversitede rektör olmanın kendilerine daha büyük sorumluluklar yüklediğini ifade eden,  Coşkun, “Bu sorumluluk çerçevesinde Üniversitemizi en iyi noktaya en iyi koşullara ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bu amaçları gerçekleştirmek ve neticelerini görmek çok güzel bir duygu.”ifadelerini kullandı. Paçal’ın sorusu üzerine AİBÜ’nün vizyonunu “Yükseköğretimde sunduğu eğitim imkânları ve olanaklarıyla ülke ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak insan gücünü yetiştiren bir üniversite.” olarak açıklayan Coşkun, “Gençler arasında olmak nasıl bir duygu” sorusunu “Bir öğretim üyesi olarak, öğrencilerimizi hayata hazırlamak, onları arzu ettikleri meslekler çerçevesinde yetiştirmek bizi çok mutlu ediyor. Gençlerle beraber olmak, bizi motive ettiği gibi aynı zamanda akademik hayata bağlanma kaynağımız.” Biçiminde cevapladı. Rektör Coşkun, ziyaret için teşekkür ederek Paçal’a “İnşallah okulumuzun öğrencisi olursun.”dedi. Bolu Ticaret Meslek Lisesi Öğrencisi Sefa Paçal ise “ Sayın hocamın beni kabul etmesinden ötürü çok mutlu oldum. Kendisine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124