COŞKUNYÜREK SENEGAL’E YARDIM ELİ UZATTI

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediyesi ile kardeş şehir ilan edilen Senegal heyeti ile 2 yıl aradan sonra yeniden bir araya geldi. Senegal’de karşılaştığı durumdan çok etkilendiğini ve Türkiye-Senegal kardeşliğinin bir nişanesi olarak oraya bir okul yaptırmayı arzu ettiğini belirten Coşkunyürek, “İnşallah bir sonraki ziyaretimizde bu konuda somut adımlar atacağız ve bu arzumuzu gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

 COŞKUNYÜREK SENEGAL’E YARDIM ELİ UZATTI

Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Gerede Belediyesi tarafından kardeş şehir ilan edilen Senegal’in Mbacke Belediye Başkanı Serigne Abdou ve beraberindeki heyet ile Çarşamba günü öğle yemeğinde bir araya geldi.

 

İlçede faaliyet gösteren bir restoranda gerçekleşen yemeğe Mbacke Belediye Başkanı Serigne Abdou, Büyük Elçi Moustahpa Ndiaye, Müsteşar Mamadou Boye ba ile belediye meclis üyeleri, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Ak Parti Gerede İlçe Başkanı Ali Şafak, Gerede İlçe Kadın Kolları Başkanı Mehtap Demirses Burku katıldı.

 

Heyetle Senegal’de tanıştıklarını belirten ve 2 yıl aradan sonra Belediye Başkanı Serigne Abdou ile beraberindeki heyeti Gerede’de görmekten mutluluk duyduklarını söyleyen İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, “Kardeş şehir ilan ettiğimiz Senegal’in Mbacke kentinin yetkililerini ağırlamaktan onur duyuyoruz” dedi.

 

“KARDEŞLİĞİMİZİN NİŞANESİ OLARAK BİR OKUL YAPTIRMAYI ARZU ETTİK”

Türkiye’nin tüm Dünya’da ezilmiş halkların ve mazlumların yanında olduğunu belirten Coşkunyürek, Mbacke kentine bir okul yaptırmayı hedeflediğini söyledi. Konuyu Senegalli yetkililerle paylaştığını belirten Coşkunyürek, “Daha önce gerçekleştirdiğimiz ziyarette kardeşliğimizin nişanesi olarak bir okul yaptırmayı arzu ettik ve bunu o zamanlar sizlerle paylaşmıştık. İnşallah bir sonraki ziyaretimizde bu konuda somut adımlar atacağız ve bu arzumuzu gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

 

“TÜRKİYE’Yİ ÖRNEK ALIYORUZ”

Mbacke Belediye Başkanı Serigne Abdou ise, heyet olarak Türkiye’de olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Kardeş şehrimiz olan Gerede’nin ev sahipliği ile bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere birkaç gün önce Türkiye’ye geldik. 2 yıl aradan sonra tekrar sizlerle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye çok büyük bir devlet. Dünya’da adından sıkça söz ettiren, sözü geçen bir ülke konumunda. Müslüman bir milletin bu kadar güçlü olması bizlere de cesaret veriyor. Senegal olarak Türkiye’yi örnek alıyoruz” dedi.

SENEGAL HEYETİNDEN COŞKUNYÜREK’E BEKLENMEDİK SÜPRİZ

Yemeğin ardından İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ve Senegalli heyet birbirlerine karşılıklı hediye takdiminde bulundu. Bu sırada Senegalli heyetinde yer alan bir kişi, Coşkunyürek’in Senegal ziyareti sırasında cep telefonu ile çektiği fotoğrafı İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek’e gösterdi. Coşkunyürek ise gördüğü fotoğraf karşısında şaşkınlığını gizleyemezken, fotoğrafı hatıra olarak hala saklayan kişiye teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 17:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
hikmet
hikmet - 6 yıl Önce

ermenekteki acılı ve gariban babaya bir çift ankara lastiğini reva görenler senegale yardım eli uzatmış çok ucuz oynuyorsunuz çok yazıklar olsun birde utanmadan gazetelere manşet veriyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124