Coşkunyürek: Tanju ÖZCAN’a siyaseti bıraktıracağız

"TANJU ÖZCAN ÜZÜLMESİN, BU KADRO ONA SİYASETİ BIRAKTIRACAK!"

 Coşkunyürek: Tanju ÖZCAN’a siyaseti bıraktıracağız

"Ben olduğum müddetçe Bolu’da Ak Parti’nin 3 milletvekili çıkarma şansı yok" diyen CHP'li Tanju Özcan'a cevap, sert sözlerle geldi. İl Kadın Kolları tarafından hafta sonu düzenlenen eğitim programında konuşan Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, Kendi genel başkan yardımcısının güvenmediği bir insana bu toplumun da güvenmeyeceğini ifade ederek,"Evet, uyku uyumayacağız, gerekirse az yiyeceğiz ve biz inşallah kazaya uğrayan 3'ncü milletvekilimizi yeniden alacağız ve ona da siyaseti bıraktıracağız. Çünkü bu millet onları iyi tanıyor" diye konuştu.

İl Kadın Kolları tarafından Cumartesi günü düzenlenen eğitim programında partisinin il ve ilçe kadın kolları üyeleri ile bir araya gelen Ak Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, "Ben olduğum müddetçe Bolu’da Ak Parti’nin 3 milletvekili çıkarma şansı yok" şeklinde oldukça iddialı açıklamalara imza atan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'a cevap verdi.

"ŞU KADAR SORU SORDUM' DEMEK BİR MİLLETVEKİLİ İÇİN MAHARET DEĞİL"

2013 yılında verdiği "emekli vekile zam" önergesi ile kendi partisinin grup başkanvekili Akif Hamzaçebi'den tepki alan Özcan'ın hizmet odaklı bir siyaset anlayışı olmadığını, sadece 'popülizm' yaptığını söyleyen Yüksel Coşkunyürek,"Bir milletvekili için çok büyük bir handikaptır. Kendi genel başkan yardımcısı meclisin basın toplantı salonuna çıktı ve şu cümleyi kullandı; 'Dürüst ol, dürüst' dedi. Bir milletvekili için bu zul'dür. Kendi genel başkan yardımcısı ona 'dürüst olmaya' davet etti. O gün istifa etmesi gerekirdi onun, onurlu olsa. Şimdi, genel başkan yardımcısının güvenmediği bir insana bu toplum güvenmeyecek. Çünkü bu toplum onları gördü, yaşadı. Onların 'hayal' sattığını, onların sadece 'popülizm' yaptığını, onların sadece 'tribünlere oynadığını' gördü. 4 yılda Bolu'da 'şunu yaptım' diyecek bir ifadesi var mı, yok.  'Ben mecliste şu kadar soru sordum' demek bir milletvekili için maharet değil.. Bolu'da 490 tane köyün ihtiyaçlarını yazarız, her birine ayrı bir gün soru önergesi veririz. Bu mesele değil, bu milletvekilliği, bu çalışma değil" dedi..

Geçmişte 2 dönem Bolu milletvekili olarak mecliste görev yapan Yüksel Coşkunyürek, Bolu'da 3-0 yapmadan kendilerine uyku, yemek haram olduğunu belirterek, Özcan'ı hedef alan sözlerine şu şekilde devam etti:

"VATANA İHANET EDENLERLE BİRLİKTE OLDUKLARINI BU MİLLET GÖRÜYOR"

"Bolu'da 3-0 olursa 'Siyaseti bırakacağım' diyor ya kendisi; Evet, üzülmesin, yorulmasın bu kadro ona siyaseti bıraktıracak. Bolu'da 3-0 yapmadan bize uyku, yemek haram.  Kadın kolları başkanımızın ifadesi bu, ben de bunu burada kullanmış oldum. Evet, uyku uyumayacağız, gerekirse az yiyeceğiz ve biz inşallah kazaya uğrayan 3'ncü milletvekilimizi yeniden alacağız ve ona da siyaseti bıraktıracağız. Çünkü bu millet onları iyi tanıyor. Onların samimi olmadığını, bu ülkeye faydalarının olmadığını ve olamayacağını, sabah ayrı akşam ayrı konuştuklarını ve hiçbir tutarlı yanlarının olmadığını, hatta zaman zaman vatana ihanet edenlerle birlikte olduklarını bu millet görüyor ve ibretle izliyor. Eğer onlarda biraz onur olsaydı, o şehidimizin cenazesinde yerlerini alırlardı. Onları tarihe havale ediyoruz. Bu millette inşallah onlara en güzel cevabı sandıkta verecektir." HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2015, 20:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz YÜCEL
Yılmaz YÜCEL - 6 yıl Önce

coskunurek sen bolumuza ne kazandırdın mecliste kare kürsüye cıktın . siyaseti senin birakman lazım.

SIRADAKİ HABER

banner128