Çözümün parçası olmayan Sorunun parçası olur

AK Parti Bolu İl Başkanlığı 4. Dönem 4. İl Danışma Meclisi Toplantısını Pazar günü Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantının açılış konuşmasıını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, terörün sona ermesi için hükümet tarafından başlatılan çözüm süreci hakkında açıklamalarda bulunurken, CHP ve MHP’yi de sert dille eleştirdi.

Çözümün parçası olmayan  Sorunun parçası olur
 AK Parti 4. Dönem 4. İl Danışma Meclisi Toplantısı Pazar günü Necip Fazıl Kültür Merkezinde yapılan toplantı ile gerçekleştirildi. Toplantıya, İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Fehmi Küpçü, Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler, İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu, İl Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, İlçe Başkanları ve İlçe Belediye Başkanları’nın yanı sıra çok sayıda partili katıldı. Açılış, istiklal marşı ve divan üyelerinin seçilmesinin ardından açılış konuşması için söz alan AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın ülke gündemi, açılım süreci ve teşkilat içi birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye’nin 30 yıldan bu yana kanayan yarası olan terörün sona ermesi için ellerini hükümet olarak taşın altına koyduklarını ifade eden Sayın: “Türkiye, ayağına batmış bir dikenin her gün bir vücudu acıttığı gibi acıtan bu terör belasından kurtulmaya artık çok yakın. Bir bahar sevinci gibi, bir bahar güneşi gibi, ılık bir bahar meltemi gibi, çözümün, acıların dinmesinin, gözyaşlarının bitmesinin ve kanların durmasının bu kadar bize yakın olduğu günleri yaşıyoruz. Biz çözüm için gayret ederken biz çözüm için elimizi, parmağımızı değil bütün bedenimizi, kafamızı taşın altına sokarken, yeter ki anaların gözyaşları dinsin, evlatlarımızın kanları bitsin diye uğraşırken hala birileri bu memlekette adeta Afrika’nın ortasında hiç kimseyi bilmeyen teknolojiden, bilimden haberi olmayan kabilelerin çaldığım tam tamlar gibi Türkiye’de her gün kaba gürültü yapmaktadırlar.” Diye konuştu

 

“BİZİM HİÇ KİMSE İLE BİR PAZARLIĞIMIZ YOKTUR”

Sayın; “Tam 30 senedir bu Türkiye’de fidan gibi delikanlılarımız toprağa düşüyorlardı. Anaların gözyaşları sürekli akıyor, hiçbir zaman bitmiyordu. Çocuğunu askere gönderen analarımız çocuğu askere giderken arkasından el sallayan babalarımız bir telefon çaldığı zaman yüreği sızlıyordu. Acı haberle karşılaşırım diye derin bir üzüntü yaşıyordu. Bende o heyecanı yaşamış bir insanım. Biz bu kadar uğraşırken hala birileri bu çözüm süreci ile ilgili bir sürü laflar söylüyorlar. Bir sürü dedikodu, polemikler üretiliyor. Bizim hiç kimse ile bir pazarlığımız yoktur. Bizim sadece ve sadece aziz milletimiz ile bir pazarlığımız vardır. Bizim mübarek bayrağımıza, o ay yıldızlı kırmızı bayrağımızla ayrılacak bir santimetre bile yerimiz yoktur. Bizim 789 bin metre karelik bu mübarek vatan topraklarımızda her karışını, her taşını kanı ile suladığımız, gözyaşı ile suladığımız bu vatan topraklarından hiç kimseye verecek bir tek çakıl taşımız bile yoktur. Bizim analarımıza evlatlarını kaybeden babalarımıza bir sözümüz vardır.10 yıldır Türkiye’nin bütün sorunlarına bütün kanayan yaralarına merhem olan bir parti varsa onun ismi de Ak Parti ise bu sorunu çözmek, bu sorunu ortaya koymak ve anaların gözyaşlarını, gençlerimizin kanlarını dindirmek de elbette ki bizim görevimizdir. Sadece ve sadece Ak Parti’nin yapabileceği bir iştir. Devletimizin yaptığı görüşmeler vardır, devletin yaptığı çalışmalar vardır. Bununla ilgili kafalarda çok soru işaretleri olabilir. Ama bilesiniz ki bu çözüm artık her taraf, herkes tarafından istenen bir çözümdür. Devlet bugüne kadar orada yaşayan vatandaşlarımızı yerlerinden etti. Düşünün sizler insansınız geliyor devlet diyor çık kardeşim bu köyden, nereye gideceksin orada ki insanlarımız şimdiye kadar yapılan uygulamalar o insanları bize düşman etmiştir. Oradaki insanlar adeta bir sıcak demir gibi, bir taraftan örf vurdu, bir taraftan çekiç vurdu. Ak Parti’nin insan odaklı sadece ve sadece insan olduğu için doğuştan hakkı olan haklarını o insanlara vermesi onları tanıması dolayısı ile artık terör örgütü o bölgede hayat imkânı bulamadı. Bu çözüm kolaylıkla gerçekleşmedi.” Biçiminde konuştu.

 

“TERÖR ÖRGÜTÜ 30 YILDA EN FAZLA KAYIBI SON 2 YILDA VERDİ”

Ömer Sayın; “30 yıldır terörle mücadele de terör örgütüne en fazla son iki yılda kayıp verdirilmiştir. En fazla Ak Parti’nin son iki yılında kayıp verdirilmiştir. Terör örgütü bu topraklarda artık yaşama şansını tamamı ile kaybetmiştir. Bu yüzden artık çözüm diğerlerinin hepsinden daha yakındır. Muhalefet partileri bir taraftan CHP bir taraftan MHP sürekli tam  kuru gürültü yapıyorlar. Çünkü onlarda biliyor ki terör biterse onlarda bitecekler. Terör biterse onlarda şehit cenazelerinde siyaset yapmaya alışmış MHP’de artık son günleri yaşamakta, o da bitmenin acısını yaşamaktadır. Bu ülkede sadece kandan beslenen terör örgütü değildir. Bu ülkede birileri siyaseti kandan yapmaktadır. Ümit ediyorum ki artık hem bu topraklara hem de TBMM’ye barış yakındır. Artık meclise de terörden beslenen insanların siyasi sonu gelmiş onlarda sandığın derinlerine bir daha çıkamamak üzere gömüleceklerdir. Bunu şimdiden sizlere müjdeliyorum” dedi. Sayın’ın konuşmalarından CHP’de  nasibini aldı. Geçtiğimiz hafta CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yaptığı davranışı da eleştiren Sayın; “Geçtiğimiz hafta Kamer Genç diye bir adam var. CHP’nin Tunceli Milletvekili bu adam her zaman bir yerlerde Milletvekili olur. Kendisi sürekli alkol içer ve sürekli küfür eder. Kendisi başka hiçbir işe yaramaz. CHP bunu hala mecliste muhafaza eder. Çünkü bir aşiret mensubudur. Kamer Genç’in arkasında aşiret vardır. Sırf o bölgeden oy alabilmek için Kamer Genç’i CHP meclise getirir mecliste oturtur, hem milletvekillerine hem de aziz milletimize o içkili ağzı ile küfür ettirir. Kamer Genç geçen hafta Aile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e çok büyük bir saygısızlık yaptı. Meclis kınama cezası verdi. Eğer hala Kamer Genç denen adamı bu mecliste muhafaza edecekse CHP Kamer Genç’in bütün yaptığı saygısızlıkları bütün yaptığı kötülüklerin bizzat sahibi CHP’dir ve CHP olmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLERE DE DEĞİNDİ

Konuşmasının sonunda Yerel seçimlere de değinen AK Parti İl Başkanı Ömer Sayın, Aday ve aday kriterlerine de değindi. Sayın “Yerel seçimlere bir yıldan daha az bir zaman kaldı. Sürekli bir orada bize ulaşan hedefe doğru yaklaşıyoruz. Biliyorum ki sizler genel merkezimizin, teşkilat çalışmalarımızın ve parti çalışmalarımızın en güzel şekilde yapıyorsunuz. Her hafta beldelerimizde, ilçelerimizde, ilimizde toplantılarımız yapılıyor, mahalle ve sandık görevlilerimiz en iyi şekilde ayarlandı. Sandıklarımızda ki sandık görevlilerimiz birer birer atanmaya başladı ve çok önemli mesafeler oldu.”biçiminde konuştu.

 

“BİZ HER ZAMAN SAHADAYIZ!”

Ömer Sayın; “Birileri diyor ki ne zaman sahaya ineceksiniz CHP adaylarını tespit etti sahaya indi, CHP zaten seçimden seçime sahaya iniyor biz her zaman sahadayız. Önümüz de ki yelere seçimlerde 12 yerde Belediye Başkanlarımızı seçeceğiz. Yani biz 12 yerde belediyelere kazanacağız. Başka hiçbir hedefimiz yoktur. Belediye Başkanlarımızın adının ne olacağı önemli değildir. Bizim için tek önemli kriter bu aziz milletimize en güzel hizmetimizi bu partimize en güzel hizmeti yapabilecek insanları en iyi belediye başkanı olabilmesidir. Bizim için isimler değil ilkeler önemlidir. Biz ilke partisiyiz, Biz bizim milletimizden bize oy veren insanlarımızdan bizim kültürümüzden bize verilen referanslarla ilkelerimizi gerçekleştiririz.” Diye konuştu.

İl Başkanı Ömer Sayın’ın değerlendirmelerinden sonra İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel ve Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın’ın faaliyetlerini sunumlar eşliği ile anlatılmasına geçildi. Başkanlar, son İl Danışma Meclisi Toplantısından bu güne kadar yaptıkları faaliyetleri gerek sözlü, gerekse slayt eşliğinde teşkilatlara sunarak sunumlarını tamamladı.Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarının sunumlarının ardından söz alan İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu ise  2004 yılından bu yana İl Genel Meclisi’nin başarılı çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, birlik ve beraberlik içerisindeki çalışmalarını sürdüreceklerini kaydetti.KÖYDES ile ilgil bilgiler veren ve KÖYDES Projesi’nin 2005 yılından bu yana hizmet verdiğini dile getiren Kutlu, o yıl Bolu’ya gelen ilk ödeneğin 2 milyon 169 bin TL olduğunu söyledi. 2005 yılından 2013’e kadar KÖYDES’e gelen toplam ödenek miktarının 80 milyon 418 bin TL olduğunu dile getiren Kutlu, bunun ortalama olarak yıllara dağılımının 8 milyon 935 bin TL olduğunu belirtti. Bu kaynaklarla altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade eden Kutlu, yüzde 25 olan asfalt yol ağının günümüzde yüzde 65’e yükseltildiğini söyledi. Bolu’nun toplam yol ağının 3 bin 727 kilometre olduğunu aktaran Kutlu, asfalt yol ağının toplamda 2 bin 250 kilometre olduğunu ifade etti. Kutlu; “KÖYDES projeleri ile Bolu’ya ilkleri de yaşattık. Bolu’da beton asfalt ilk kez bu dönemde  kullanıldı. Seçim çalışmalarımızda gözlemlediğimiz, traktörle dahi gidilmesi mümkün olmayan bölgeleri yol yaptık, oraları da asfalta kavuşturduk“ dedi.

Mücahit Kutlu’nun ardından Bolu Belediye Başkan Vekili Haluk İnceler ve Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş belediye çalışmaları hakkında toplantıya katılanlara bilgiler verdi. Belediye faaliyetlerinin ardından ise toplantı basına kapalı devam etti. 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2013, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124