Cübbeli ve Palazoğlu

Erhan BEYKOZ yazdı...

Cübbeli ve Palazoğlu

Ahmet Ünlü. Namı diğer Cübbeli Hoca…

Özellikle bir televizyon kanalına tek çıkarak, soyadı gibi ününe ün kattı.

Hızlı konuşması, konuşmalarının arasında Ayetler ve Hadisleri Arapça söyleyerek bilgilerini paylaştı.

Bazen beklentilerin ötesinde inanılmaz ters köşelerle gündeme oturmayı çok iyi biliyor.

Haliyle bu kadar şöhret sonrası, sosyal medyada kendisine çeşitli sataşmaları beraberinde getirdi.

Kendisini seven kadar sevmeyen olduğu gibi nefret edeninde sayısı az değil!

Cübbeli Hoca, geçtiğimiz hafta sonu Yedigöller’e geldi.

Aman Allah’ım sanki başbakan, bakan, dünya lideri gelmiş gibi yere göğe sığdıramadılar. Ulusal ve yerel basının yaptığı haberlerle, tanımayanlara bile cübbeliyi tanıtıp millette algıyı kuvvetlendiler.

Haliyle bu kadar meşhur bir din! adamının arkasında korumalarla gezmesi, vatandaşlar arasında ister istemez ilgi çekiyordu.

Cübbeli Hocayla selfi yapanlar, yanına gidip konuşmak isteyenler, dikkatli bakışlar cübbeliyi dah fazla havaya soktu.

Ayrıca devletin milli parklara müdür olarak atadığı Kemal Can’ın eteğine çamur bulaşmasın diye yaptıkları olayın vahametini ortaya koyuyordu. Milli Parkların teslim edildiği bir müdürün, devletin tesislerini açmasına göz yumulsa bile, el etek öpercesine, yanında eğilen olması kula kulluğun resmiydi.

Yakın zamanda dini bir cemaatin yapmış olduğu “kalkışma, darbe” hafızlarımızdaki yerini korurken, yeni bir cemaatin böylesi bir ilgiyle karşılaşması da ders almadığımızın göstergesidir.

Türkiye’de yaşayan herkesin cemaatler konusunda şikayetçi olduğu bu günlerde nasıl oluyor da, bir tarikat lideri ilgi odağı olabiliyor? Kula kul olmaya asla izin vermeyen kutsal dinimiz, bazı kendini bilmezlerin el etek öpmek için yarışması nedendir? Bile bile lades buna denir! Yaşananlar ortadadır, Allah cümlemize akıl fikir versin….

Palazoğlu Ayıp Etti

Palazoğlu ailesinin Bolu’da oldukça da güzel bir yeri vardır. Özellikle iş çevresinde Emin ve Esat Beylerle birlikte sporcu olan kızları Tuğba Palazoğlu herkes tarafından tanınır, sayılır ve sevilir. Palazoğlu ailesinin bir diğer ünlü bireyi tarikat lideri olan Sürmeli Hoca lakabıyla anılır. Batı Karadeniz’de kendisini tanıyanlar tarafından saygıyla arkasından konuşulur. Tanınmış ailenin son zamanlarda iş dünyasında birden parlayan ve Sürmeli Hocanın adını taşıdığı Muhittin Palazoğlu da şöhret olma yolunda. Özellikle Karacasu’da ormana ait 51 dönüm araziyi alarak adından söz ettirdi.

Muhittin Palazoğlu son olarak Cübbeli Ahmet lakaplı, Ahmet Ünlü ile dünür olması şöhretini katladı. Sonrasında dünürlerin Yedigöller gezisi işin güzelliği olarak hafızamıza yerleştirildi!

Önemli olan şu ki, geçtiğimiz cumartesi günü Emin-Esat’ın anneleri, Sürmeli Hocanın gelini yani oğlu Mustafa’nın eşi Emine Palazoğlu vefat etti. Cenazesi memleketi Bolu’ya defnedildi. Cenazeye katılan bütün gözler, şöhreti genç yaşta yakalayan, amcasının hanımının cenazesinde Muhittin Palazoğlu’nu aradı. Maalesef yoktu.

Yinede şahsım adına tüm Palazoğlu ailesine sabırlar, Emine anneye rahmet diliyorum. 

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2016, 16:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yedigöller
Yedigöller - 4 yıl Önce

kim bu dangalak yazar? kendini ne sanıyor acaba

M. Ali DOĞRU
M. Ali DOĞRU - 4 yıl Önce

önceliikle ahmet mahmut ünlü tarikat lideri vs. değildir. artı bir hocaya duyulan ilgi alaka sevgi sizi neden bu kadar rahatsız etti. örnek gosterecek şey bulamamissimizda gulenle iliskilendirmeye calisiyorsunuz hadi oradan hadi oradan...

lazım değil
lazım değil - 4 yıl Önce

sayın köşe yazarı,
kendinizi yorum yazmak için zorlayacağınıza önce (büyük harfe izin vermiyor bu editör) türkçe öğrenin. yazınızda bir sürü imla hatası, bozuk anlatım varken pek inandırıcı olamıyorsunuz.

Faruk G:
Faruk G: - 4 yıl Önce

fetö ye dini cemaat diyip, diğer cemaatlere çamur atma heveslileri türedi...

Veysi cübbeli
Veysi cübbeli - 4 yıl Önce

önce kimin hakkı'nda yazıyosun bu ada'm kim bi araştır yazar efendi cahil

Kamil Şahin
Kamil Şahin - 4 yıl Önce

bir cemaat lideri yanlış yaptığı zaman diğerlerine de ona göre davranmak gerekiyorsa ki bunu kabul etmiyorum.yazarlardan vatan hainleri çıkıyorsa bunu sizin için de düşünmek doğru olmasa gerek.ayrıca hocaefendi hangi kanala çıksa reytıng rekorları kırdığını biliyoruz.kıskançlık adamı yer bitirir.sağlığınız gider .tavsiyem bu huydan kurtulmaya çalışın

SIRADAKİ HABER

banner128