Cumhurbaşkanı, Saraç’ı atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay üyeliğine İçişleri Bakanlığı I. Hukuk Müşaviri olan ve aslen Bolu’nun Gerede ilçesinden olan Ahmet Saraç'ı seçti.

Cumhurbaşkanı, Saraç’ı atadı
Haber Merkezi

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Danıştay üyeliğine Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 155'inci ve 2575 sayılı Danıştay Kanunu'nun 8 ve 9'uncu maddeleri gereğince, İçişleri Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Saraç'ı seçtiği kaydedildi.

Geredelilerin gurur kaynağı olan ve haberi duyan Geredeliler arasında büyük mutluluklar yaşatırken Danıştay üyeliğine layık bulunan Saraç, uzun yıllar yurdun değişik bölgelerinde kaymakamlık sonrasında ise  İller Bankası Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlerinde bulundu. 1984 yılından bu yana idarecilik görevini yürüten Ahmet Saraç, 23.07.2013 tarihinden buyana da İçişleri Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri olarak görev yapmaktaydı.

SARAÇ KİMDİR?

1961 yılında Gerede’de dünyaya geldi. Sırasıyla Ziya Gökalp İlkokulunu, Gerede Ortaokulunu ve Gerede Lisesini bitirdi. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1983 yılında mezun oldu.  İstanbul Barosundaki bir yıllık avukatlık stajından sonra 1984 yılında Kaymakamlık mesleğine intisap etti. 1985-1987 tarihleri arasında yedek subay askerlik görevini Hakim Asteğmen olarak tamamladı. 1984 yılından bu yana idarecilik görevini yürüten Saraç evli ve iki kız çocuğu babası olup, iyi derecedeİingilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem İMAMOĞLU
Muharrem İMAMOĞLU - 6 yıl Önce

sayın hemşehrimiz olan saraç beyin yeni görevini tebrik ederim.yeni görevinde başarılar dilerim.daha yükselmesini ve memleketimize hizmet etmesini dilerim.gerede ve yeniçağa ya hizmetini bekleriz.

Av.Selami ARIK
Av.Selami ARIK - 6 yıl Önce

Sevdiğimiz büyüklerimizden biri olan, çok değerli Ahmet Bey abimizi yürekten kutluyor, hayırlı vazifeler diliyorum.

SIRADAKİ HABER

banner128