“Cumhurbaşkanımıza helal oylarıyla destek veren Bolu, CHP’den özür bekliyor”

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, “Cumhurbaşkanımız Bolu’da 111 bin 960 helal oy kazanmış bir liderdir. Dolayısıyla CHP’nin Cumhurbaşkanımız ve muhterem ailesi aleyhindeki söylemleri on binlerce Bolulu vatandaşımızı da ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanımıza helal oylarıyla destek veren Bolu, CHP’nin Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’dan özür dilemesini bekliyor” dedi.

“Cumhurbaşkanımıza helal oylarıyla destek veren Bolu, CHP’den özür bekliyor”
TBMM Akdeniz İçin Birlik ve Parlamenter Asamblesi Komisyon Başkanı ve AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, günlerdir aralıksız sürdürdüğü bütçe mesaisinde suskunluğunu bozarak, Başkent’te yaşananlara yorum getirdi. Ercoşkun, Meclis’teki bütçe görüşmeleri süresince CHP’li milletvekillerinin Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden politika yürütmelerini ve ana muhalefetin Cumhurbaşkanı ve muhterem ailesi aleyhindeki söylemlerini kınadı. Ercoşkun, CHP’nin bu söylemleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vermiş Bolu’daki on binlerce seçmeni de hedef aldığını savunarak, şöyle konuştu; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ve muhterem ailesine yönelik hakaretleri, topluma söyleyecek sözü kalmamış olan ana muhalefetin hasta ruh halini ortaya koymaktadır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülke genelinde 21 milyon 871 oy alarak ülkemizin Cumhurbaşkanı seçilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Bolu’da, en yakın rakibine 57 bin 339 oy fark atarak, 111 bin 960 helal oy elde etmiş bir liderdir. Dolayısıyla CHP’nin Cumhurbaşkanımız hakkındaki söylemleri muhatapları arasında Bolumuzda yaşayan vatandaşlar ve bizler yer almaktadır” dedi.

“BOLU, CHP’DEN ÖZÜR BEKLİYOR!”

Ercoşkun, ana muhalefet partisi hakkındaki sözlerinin devamında, özür çağrısında bulundu. CHP’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan özür dilemesi gerektiğini belirten Ercoşkun, “Teröriste terörist demekten kaçınan, HDP ile her fırsatta birlikteliğini ortaya koyan, Cumhurbaşkanına hakaretten geri durmayarak eski siyasi yaklaşımlarını sürdüren CHP kirli üslubundan vazgeçmemektedir. AK Parti iktidarımız bu gün yeni ve sivil anayasanın zorunluluğunu savunurken, CHP’nin bu millete diyeceği hiçbir sözü yok. Genel başkanları, grup başkanvekilleri, genel başkan yardımcıları hepsi aynı. Bolu’da yaşayıp Cumhurbaşkanımıza oy vermiş on binlerce hemşerim adına CHP’ye sesleniyorum; Kirli siyasi üslubunuzdan, istemezük zihniyetinizden bir an önce vazgeçin! Cumhurbaşkanımıza helal oylarıyla destek veren Bolu’daki vatandaşlarımızı rencide eden Cumhurbaşkanımız aleyhine söylemlerinizden arınıp, bu ülkenin lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan özür dileyin” sözleriyle açıklamalarını noktaladı. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 16:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLULU
BOLULU - 5 yıl Önce

başka parti̇lere oy verenler haram oy mu kullandi

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

tamam da helal oy nasil oluyor;helal belgesimi almis yoksa :)

SIRADAKİ HABER

banner128