Cumhuriyet kadınlarından kınama

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şube Başkanı Güllü Yaman ve üyeleri, yazılı bir açıklama yaparak İstanbul’da 28 Haziran Salı akşamı, İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilen ve onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine neden olan ve yine sayısını tam olarak bilemediğimiz birçok vatandaşımızın ölümü ve yaralanmasıyla sonuçlanan terör saldırısını kınıyor ve lanetliyoruz diyerek terör olaylarını protesto ettiler.

Cumhuriyet kadınlarından kınama

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şube Başkanı Güllü Yaman açıklamasında şu görüşlere yer verdi; AKP’nin uygulamış olduğu iç ve dış politika, Türkiye’yi her türlü terör saldırısına açık bir hale dönüştürmüştür. AKP iktidarı, izlediği yanlış dış politika ile Türkiye’yi de bir çatışma sürecinin içine itmiş ve ülkeyi savaşın eşiğine getirmiştir.

  AKP’nin bu yanlış  politikaları ile emperyalizmin bölgeye yönelik planları yurttaşlarımızın can güvenliğini tehdit etmektedir . Patlama hakkında henüz tam bir açıklama yapılmazken, siyasi iktidar her zaman olduğu gibi jet hızıyla yayın yasağı getirerek halkın bilgi edinme hakkını ihlal etmektedir.

Patlamanın sorumluları ve arkasındaki güçler bir an önce ortaya çıkarılmalı ve bu konuda halka hesap verilmelidir.

AKP iktidarının, çok uluslu terör örgütlerine sınır kapılarını açması, onlara her türlü desteği vermesi, etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde siyaset izlemesi, “çözüm süreci” adı altında kamuoyunu oyalayarak terörle mücadele etmek yerine terörün varlığından siyasi rant elde etmek istemesi, bugün ülkemizde insanların katledilmesine yol açmaktadır. Siyasi iktidar, terörü besleyecek, ayrımcılığı kurumsallaştıracak etnik ve mezhep temelli politikalardan vazgeçmeli, ülkenin huzur ve istikrarı bir an önce sağlanmalıdır. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak, nereden ve kimden gelirse gelsin terör bir insanlık suçudur, diyoruz. Tüm ulusumuza bir kez daha başsağlığı yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128