Cumhuriyet Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Coşkusu

İlimizin köklü okullarından Cumhuriyet Ortaokulu'nda 25,26 Mayıs 2016 tarihlerinde 4006 Tübitak Bilim Fuarı yapıldı. Proje Başkanları Fen Bilimleri Öğretmenleri Fatma ÇEKİNMEZ ve Koray COŞKUN danışmanlığına hazırlanan fuara çok sayıda öğretmen ve öğrenci katkıda bulundu.

Cumhuriyet Ortaokulu’nda Bilim Fuarı Coşkusu

Haber: Kasım ŞAHİN

Fuarda Fen Bilimleri Öğretmem Fatma ÇEKİNMEZ danışmanlığına 16 Fen Bilimleri Öğretmeni Koray COŞKUN danışmanlığında 12 Türkçe Öğretmeni Hatice ALTUNYURT danışmanlığında 3 . Matematik Öğretmenleri Sibel ÇELEBİ AKKAYA ve Dursune EVREN danışmanlığında 3 : Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Ayşe Yeşim ÖZÇAGLAR danışmanlığında 1 İngilizce Öğretmeni Behice Zaman ÖZŞEN danışmalığında 1 ve Beden Eğitimi Öğretmeni Nihai Çavuşoğlu danışmanlığında 1 proje olmak üzere toplam 37 proje sergilendi.

Birbirinden etkileyici ve güzel projeler öğrencilerin büyük ilgisini çekti.4006 TUBİTAK Bilim Fuarının açılışına Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Bayram Kundakçı ve Eğitim Uzmanı Recep Nuri Kaçmaz katıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Hasan Çelik fuarın önemine dikkat çekti ve "Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerimizin önünü açmak, onları geleceğe hazırlamak, fikir ve düşüncelerini harekete geçirmek için Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından olan TÜBİTAK ile anlaşarak bizlere bu büyük projeyi sunmuştur. Fuarımızın amacı öğrencilerin eğitim öğretim programları çerçevesinde, eğlenecekleri ve deneyerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2016, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128