CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları dün Atatürk Anıtı önünde çelenklerin anıta konulması ve Bolu Valisi Aydın Baruş’un anıt defterine yazdığı yazıyla başladı. Törenlerde ilginç olaylarda yaşandı. Törenden bir gönce Vali Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanın üçlü katılımı yerine sadece Vali ve Belediye Başkanının katılacağı duyurulması nedeniyle üçüncü halka olan Garnizon Komutanın halkası yapılmadı. Ancak, bu sorun törenden kısa bir süre önce çözüldü. Boyayla yapılan ikili protokol halkasının yanına saçtan yapılan üçüncü halka ilave edilerek Garnizon Komutanının protokole katılması gerçekleştirildi. Törenlerde en çok ilgili subay ve astsubaylar çekti. Tüm gözler askerlerin olduğu gözlemlendi.

CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

HABER: KASIM ŞAHİN

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Anıtpark'ta düzenlenen törene, Bolu Valisi Aydın Baruş, İl Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Mehmet Ünlü, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkan Vekili Ekrem Çetinkaya, Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, İl jandarma Komutanı Jandarma Albay İsmail Güneş, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, kamu kurumlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Gaziler ile vatandaşlar katıldı.

Bolu Valiliği, Bolu Garnizon komutanlığı ve Bolu Belediye Başkanlığı tarafından Anıtpark’ta ki Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra anıt defterini imzalayan Bolu Valisi Aydın Baruş deftere şu notu düştü: 
“Tarih boyunca, dünyaya örnek olan büyük medeniyetler kuran, bağımsızlık ve özgürlük ruhunu atalarından miras alan büyük milletimiz, sizin de veciz bir şekilde ifade ettiğiniz gibi hiçbir esaret ve zilleti asla kabul etmemiş, hürriyetine kast edenlere karşı gerekli dersi vermiştir. Aziz milletimiz, kurucusu olduğunuz Cumhuriyetimizin ilan edilmesiyle bağımsızlık ve özgürlük iradesini bir kez daha tüm dünyaya kabul ettirmiştir."

KADIN BELEDİYE İŞÇİSİ DİKKAT ÇEKTİ

Törenlerden önce saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylendiği sırada ortaya güzel görüntülerde çıktı. Tören alanının temizlenmesinden sorumlu olan Bolu  Belediyesi Temizlik İşlerinde görev yapan bayan bir işçi esas duruşa geçerek saygı göstermesi günün en güzel anı oldu. 

3 FARKLI BAYAN POLİSLER

Yeni çıkan yönetmeliği göre yaklaşık 2 aydan bu yana bayan polis memurları artık türban takmaya başlamıştı. Bunun bir ilginç örneği de Bolu’daki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinde yaşandı. Bayan polis memurunun biri türbanlı, biri polis şapkalı diğeri ise ne türbanlı nede polis şapkalıydı. 


Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2016, 15:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

en son karedeki bayan polisler sanırım her biri emniyetin bir başka bölümünde görevli

SIRADAKİ HABER

banner128