CUMHURİYET’İMİZİN 91’NCİ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI ANITPARK’TA BAŞLADI.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91’nci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de Anıt Park’ta Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı.

 CUMHURİYET’İMİZİN 91’NCİ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI ANITPARK’TA BAŞLADI.

Anıt Park’ta gerçekleşen törene Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Selfet Giray, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Jandarma Alay Komutanı Albay Türker Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan ve öğrenciler katıldı.

 

Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumuyla başlayan tören İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

 

Daha sonra Bolu Valisi Ahmeti Zahteroğulları Anıt Özel Defteri’ne  imzalayarak yazmış olduğu metni yüksek sesle okudu.

 

 

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları Anıt Özel Defteri’ne şunları yazdı:  “Aziz Atam, Tarih boyunca devletler kurmuş, medeniyetler inşa etmiş, dünyaya mertlik, yiğitlik, vatanseverlik, hak, hukuk ve adalet kavramlarının anlamını öğretmiş Büyük bir milletin evlatları olarak, kurmuş olduğun Cumhuriyetin 91.yılını kutlarken, şan ve şeref dolu mazimizden aldığımız güçle,   çok büyük hedeflerle Cumhuriyetimizin 100.yılını karşılamaya hazırlandığımız bu günlerde ayağımıza dolaşmaya çalışan, bölücülüğün ve ihanetin farkında ve bilincinde olarak ve asla ye’se kapılmadan geleceğe umutla bakıyoruz. Seni bir kez daha minnetle anıyor ve hiçbir zaman huzuruna başımız eğik gelmeyeceğimize söz veriyoruz”  

 

Vali Zahteroğulları’nın Anıt Özel Defteri’ni okumasının ardından Anıt Park’ta düzenlenen tören sona erdi.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER