D-100’DEKİ BARİYERLER KALDIRILDI

Bolu Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı’nın önüne 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında güvenlik gerekçesiyle konulan beton bloklar ve belediyeye ait araçlar Bolu Valiliği OHAL Bürosu’nun kararıyla kaldırıldı. Konu ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “yavaş yavaş normale dönmemiz gerekiyor, hayat devam ediyor ve umarım güzel günler bizleri bekliyor” dedi.

D-100’DEKİ BARİYERLER KALDIRILDI

HABER: FARUK ÇİDEM

15 Temmuz akşamı FETÖ/PDY mensubu askerlerin giriştiği darbe teşebbüsü sonrasında Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı’nda askeri hareketlilik ihtimaline karşı D-100 karayolu Kuraçay mevkii Bolu Valiliği kararı ile belediye iş makineleriyle ulaşıma çift yönlü kapatılmıştı. 1 hafta boyunca Ankara ve İstanbul istikameti kapalı tutulan D-100 karayolunun Ankara istikameti ulaşıma açılırken, askeri birliklerin önüne beton bloklar ile belediye araçları konuldu.

Bolu OHAL Bürosu’nun önceki gün valilikte yaptığı toplantı sonrasında askeri birliklerin önünde bulunan beton bloklar Bolu Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılarak D-100 karayolunun İstanbul istikameti de ulaşıma açıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128