D-100’e Köroğlu heykeli

D-100 Karayolu Dağkent kavşağına Bolu Belediyesi tarafından şehrin simgesi olan Köroğlu’nun heykeli dikildi.

D-100’e Köroğlu heykeli

HABER: Ceylan BEYKOZ

Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, D-100 Karayolu üzerindeki bazı kavşaklarda Bolu’nun ünlü kanlıca mantarı ile endemik bitkisi olan Abant çiğdeminin heykellerini kullanılmıştı.

Dekoratif amaçlı dikilen heykeller güzergâhı kullananların büyük beğenisini kazanmış ve yolun Ankara ve İstanbul’u birbirine bağlaması nedeniyle Tabiatın Kalbi Bolu’nun tanıtımına büyük katkı sağlamıştı.

Halktan gelen olumlu tepkiler üzerine Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şimdi de şehrin simgesi olan Köroğlu heykelini Dağkent’teki dönel kavşağın ortasına yerleştirildi.

Dağkent ile Karaköy TOKİ konutlarının kesiştiği kavşağa konulan Köroğlu heykeli vatandaşlardan büyük beğeni toplarken; yetkililer heykelin kısa sürede ışıklandırılacağını ve peyzaj düzenlemeleri de yapılarak kavşağın daha estetik bir görünüme kavuşturacağını bildirdiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
idris kemal aytar
idris kemal aytar - 4 yıl Önce

bolu'lu yetkililere keşke birileri söyleseydi : köroğlu'nun atının rengi siyah değil kır'dır,yazıklar olsun.

akademisyen
akademisyen - 4 yıl Önce

başkaları heykeller dikerken putperest zihniyet diyordunuz.şimdi de akp li belediye bu işleri yapıyo.ilim irfan namına bi şey yapsaydı amel defterine heykel değil de ilim ve hayır işleri yazılırdı.milletin parası nerelere gidiyo.

erman ayman
erman ayman - 4 yıl Önce

akadenisyen efendi hakli gibi görünüyor.gramer hatalarina bakilirsa.....

SIRADAKİ HABER

banner128