Dansözler Bolu’yu tercih etti

Dansözlük mesleği son günlerde sadece Türkiye çapında değil Bolu’da ön plana çıkmaya başladı. Başta İstanbul, Ankara, Sakarya ve Düzce illerinde dansözlük yapan kadınların ikamet olarak Bolu’yu tercih ettikleri ortaya çıktı.

Dansözler Bolu’yu tercih etti

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bolu’da oturup büyük metropollere ve yakın illere gidip dansözlük mesleklerini icra eden kadınların hafta içi Bolu’da evlerine gelip dinlendikleri yaptığımız araştırmada ortaya çıktı. İlimizde yaklaşık 200 dansöz kadının ikamet ettiği belirlendi.

Başta Bolu’daki barlarda ve yakın iller olan İstanbul, Ankara, Sakarya ve Düzce illerinde barlarda dansözlük yapan kadınların çoğunun Bolu’da mülk sahibi olduğu az bir kesimin ise kirada oturduğu ve kazandıkları paraları ev alımında kullandıkları öğrenildi.

İlimizde yaklaşık 14 dansözün barlarda çalıştığı gerçeği ortaya çıkarken, Bolu’da oturup da İstanbul’a çalışmaya giden dansöz sayısının 80’i geçtiği, yatırımlarını ise yine Bolu’da yaptıkları yapılan araştırmada ortaya çıktı. Bolu’da oturan bazı ev kadınlarının da özel kadınlar matinelerinde sahneye çıkarak para kazandıkları da belirlendi. Bu dansözlerin çalışma izni olup olmadığı ise bilinmezken, yine ilimizde çok sayıda ev kadınının özel eğlence matineler yaptığı da bir gerçek.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 12:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
harbi
harbi - 5 yıl Önce

ülkenin okadar sorunu varken bizde boluda kaç dansöz var diye düşünüyorduk

NİYETİNİZ NE???
NİYETİNİZ NE??? - 4 yıl Önce

memlekette başka mesele kalmadi sira bunlara geldi̇ zaten bi̇raz daha kali̇teli̇ haberler bekli̇yoruz

SIRADAKİ HABER

banner128