Darbe sonrası ilk meclis Mücahit Kutlu için bir açıklama yapılacak mı?

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantıları 01 Ağustos Pazartesi günü başlıyor. Hafta boyunca devam eden toplantılarda Bolu ve ilçeleri ile alakalı önemli gündem maddeleri ele alınacak. Darbe sonrası ilk kez bir araya gelecek olan Meclis üyelerinin tutum ve davranışları nasıl olacak çok merakla beklenirken, geçtiğimiz gün tutuklanan eski İl Genel Meclisi Başkanı Mücahit Kutlu için bir açıklama yapılıp yapılmayacağı da merak konusu oldu.

Darbe sonrası ilk meclis Mücahit Kutlu için bir açıklama yapılacak mı?

Haber: Kasım ŞAHİN

İki aylık aranın ardından İl Genel Meclisi toplantıları tekrar başlıyor. Yaşar Yüceer başkanlığında Pazartesi günü başlayacak toplantılar hafta boyunca devam edecek.

01 AĞUSTOS PAZARTESİ

Toplantıların ilk oturumunda Merkez İlçe, Gökpınar köyü Merkez ve Sinir mahallelerine içme ve kullanma suyu tahsisi yapılması ve Gerede ilçesi Danışmentler köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi yapılması ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek raporlar görüşülüp karara bağlanacak.

02 AĞUSTOS SALI

Toplantıların Salı günü oturumunda ise, Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olup, 2981 sayılı kanuna göre hak sahipliği müracaatında bulunan Fatma Aydoğdu varisleri tarafından kullanılan Mengen İlçesi Köprübaşı köyünde bulunan 173 ada, 26 parsel nolu 1046 m2.lik taşınmazın hak sahiplerine satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek rapor karara bağlandıktan sonra, Dörtdivan İlçesi, Yağbaşlar köyünde İsmail Gültekin ile Ramazan Gültekin’e verilen tapu tahsis belgesinin esas tapuya çevrilmesi talebi ele alınacak.

03 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Çarşamba günü meclis üyeleri, İl Özel İdaresi adına kayıtlı, Yeniçağa İlçesi, Yukarıkuldan köyü 784 parselde 3.800,00m2.lik tarla vasıflı taşınmaza Karayolları 4.Bölge Müdürlüğünce 3.800,00m2. X16.00 TL.=60.800,00TL. karşılığında kamulaştırma bedeli belirlenmiş olup, bu kamulaştırma bedeli üzerinden taşınmazın satışının yapılmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelecek raporu görüşecek. Ardından Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Merkez İlçe, Tabaklar mahallesinde 3194 sayılı İmar Kanunun 18. Madde uygulaması sonucu il Özel İdaresi adına hisse oluşan tapunun 317 ada 112 ve 114 nolu parsel nosunda kayıtlı taşınmazların satışının yapılması konusunun görüşülüp karara bağlanacak.

04 AĞUSTOS PERŞEMBE

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantılarının Perşembe günü gerçekleşecek oturumunda da Köylere Hizmet Götürme Birliklerine yapılacak yardımların ilke ve esaslarına ilişkin yönetmeliklerin yeniden görüşülmesi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonlarından gelecek raporlar görüşülecek. Ardından meclis üyeleri Mülkiyeti Dörtdivan Belediyesine ait, İl Özel İdaresine tahsis edilen binanın, ilçe halkının Sosyal ve Kültürel faaliyetlerinde Kullandırılmak üzere İlçe Kaymakamlığına yetki verilmesi talebini ele alacak.

05 AĞUSTOS CUMA

Toplantıların Cuma günü gerçekleşecek son oturumunda ise Mengen ilçesi Gözecik Köyü Bayrambeyler mahallesine içme ve kullanma suyu tahsis yapılması ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelecek rapor görüşülecek.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet DOĞAN
Mehmet DOĞAN - 4 yıl Önce

http://www.koroglugazetesi.com/sayfa/haber/69849/ercoskun_mucahit_kutlu_ile_ilgili_konustu.html akparti̇ muhalifi efendi kimden acaba

SIRADAKİ HABER

banner128