Darbecilere ince gönderme

15 Temmuz akşamı başlatılan ve halkın iradesiyle başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin üzerinden 16 gün geçti. Halk bayraklarıyla sokaklarda demokrasi nöbeti tutarken bazıları ise darbecilere ince göndermelerde bulundu.

Darbecilere ince gönderme

HABER – FOTO: FARUK ÇİDEM

FETÖ/PDY’na mensup bir grup askerin 15 Temmuz akşamı başlattıkları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağırmasıyla başarısız oldukları darbe girişimine karşı vatandaşlar demokrasi nöbetlerine devam ediyorlar.

Binlerce askeri personel, hakim, savcı, öğretmen, avukat, iş adamı ve polisin de mensubu olduğu Fethullahçı Terör Örgütü’nün kalkıştığı darbede yüzlerce vatandaş da hayatını kaybetti. Canı pahasına tankların önüne yatan, elinde silah olan askerlerin üzerine atlayan bir halk, darbe girişiminin 16. Gününde örgüt mensuplarına ince göndermelerde bulundu.

Bolu’da bir vatandaş arabasının arka camına, 15 Temmuz gecesi insanların gösterdiği cesarete gönderme yaparak şunları yazdı; “biz tüpün kontrolünü bile çakmakla yapan insanlarız, yanlış bir millete bulaştınız.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2016, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128