Davut Ergün, Cumhurbaşkanı’na hakaretten ifade verdi...

Komünist Partisi Bolu İl Başkanı Davud Ergün, 12 Şubat 2015 tarihinde sosyal paylaşım sitelerinden olan twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Hırsız, katil Recep Tayyip Erdoğan” diyerek hakaret ettiği iddiasıyla dün öğleden sonra Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdi. Ergün, ifadesi sonrası konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

 Davut Ergün, Cumhurbaşkanı’na hakaretten ifade verdi...

Haber: Kasım ŞAHİN

12 Şubat 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a iletişim yoluyla hareket ettiği gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan ve Güvenlik Şubeye ifadeye çağrılıp burada susma hakkını kullanan Komünist Partisi Bolu İl Başkanı Davud Ergün, dün öğleden sonra çağrı üzerine Bolu Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdi. Ergün, ifadesinin alınmasının ardından yaptığı açıklamada;

“Cumhur Başkanına hakaret ettiğim iddiasıyla Bolu Cumhuriyet Savcılığına ifade verdim. Ülkede ki korku ve sindirme davalarından biride Cumhur Başkanlığına hakaret iddiasıdır. Buna benzer davalar ülkenin her yerinde açılmaktadır. Böylelikle siyasi iktidara yönelen muhalefet sindirilmek istenmektedir. Suskun bir toplum yaratmak ve bunun üzerinden iktidarlarını sürdürmek istemektedirler. Bu dava benim şahsıma açılmış bir dava değil, muhalefetin tüm unsurlarına gözdağı vermeye çalışılan bir davadır. Bütün bu çabalar yetersiz kalmakta ve toplumda AKP iktidarına karşı ciddi bir karşı geliş ve duyarlılık oluşmaktadır. Baskı, zulme ve sömürüye dayanan bütün iktidarlar yıkılmaya mahkumdur. AKP faşizmine karşı mücadelemiz fabrikada, tarlada, okulda, sokakta her alanda artarak devam edecektir. Bu süreçte şahsıma yönelen baskılara karşı dayanışma içerisinde bulunan ve desteğini esirgemeyen siyasi parti, sendika, sivil toplum kuruluşları ve dostlarıma teşekkür ederim” dedi.          

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2015, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128