Davutoğlu Palazoğlu’nun daveti ile programını değiştirdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu Bolu’da gerçekleştirilen partisinin 5. Olağan İl Kongresi için gittiği Bolu’da çeşitli temaslarda bulundu. Kongre sonrasında Musiad’ın açılışına katıldı. Ardından geri kalan zamanını Hayreddin-i Tokadi Hazretleri Türbesi’nde geçiren Davutoğlu, Bolu’nun manevi önderlerinin türbeleri başında dua etti.

 Davutoğlu Palazoğlu’nun daveti ile programını değiştirdi

Haber Merkezi

 Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç,  Ali Babacan, Ak Parti Genel Başkan Yardımcıları Süleyman Soylu, Haluk Ipek ve beraberindeki heyetle birlikte AK Parti 5. Olağan İl Kongresi’ne katılmak üzere gittiği Bolu’da büyük bir coşkuyla karşılandı.

Konuşmasında Bolu’lu dostlarından bahsetti. Ulusal kanallardan da canlı olarak yayınlanan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada Bolu Elmalık Köyü Mevkii’nde medfun olan ve kendisinin de tanıma şerefine nail olduğunu belirttiği Ahmed Efendi Hazretleri, Muhiddin Efendi Hazretleri ve Yekta Palazoğlu ’nu da rahmetle anan Davutoğlu, kongre sonrasında Hayreddin-i Tokadi Hazretleri Türbesi’ni ziyaret etti.

Davutoğlu konuşmasında şöyle dedi: “Evlendiğimde ilk tatilimi Bolu’da yapmıştım, o zamandan beri Bolu bizim gönlümüzde, hala yakın dostlarımız var, her birini şükranla anıyorum, en yakın arkadaşlarım Boluludur, hepsinde de Akşemseddin Hazretleri’nin edebini gördüm, gerçekten buraya bir manevi el değmiş, buraya Rabb’imin lütuf eli değmiş, en güzel yerler buralar,  Sürmeli Muhiddin Efendi Hazretleri’ni,  Ahmed Efendi Hazretleri’ni  ve son olarak da Yekta Palazoglu’nu rahmetle anıyorum, her birini tanıma şerefine nail oldum."

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bolu’nun manevi sahiplerini ziyaret etti!

 Bolu’da Belediye Başkanlığı ve Valilik nezdinde gerçekleştirilecek programlarını, Muhittin Palazoğlu’nun daveti ile iptal eden Davutoğlu, akşam namazını Hayreddin-i Tokadi Hazretleri Türbesi Camii’nde kıldıktan sonra Hayreddin-i Tokadi Hazretleri, Sürmeli Muhiddin Hazretleri, Ahmet Palazoğlu ve Yekta Palazoğlu’nun kabirlerini ziyaret etti. Daha sonra Tokadi Hayreddin – Sürmeli Muhiddin – Ahmet Bolevi Tasavvuf Yolu Derneği, Tokhayder’in hayratı olan ve 24 saat ziyaretçilere ücretsiz yemek sunan Aşevi’nde beraberindeki heyetle birlikte yemeğe katıldı. Davutoğlu’nun sağında Bülent Arınç, solunda ise Muhittin Palazoğlu oturdu.

 Belediye ve Valilik Ziyaretlerini İptal Etti

 Belediye ve Valilik’te Davutoğlu’nun ziyareti için günlerdir yapılan hummalı hazırlıklar boşa gitti. Muhittin Palazoğlu’nun daveti sonrası kongrenin bitiminde partililerle bir süre görüştükten sonra Musiad acisina gecen Davutoglu, 15 dk acilis icin Musiad'da bulundu. Sonrasinda Hayreddin-i Tokadi Hazretleri Türbesi’nin yolunu tutan Davutoğlu’nun özellikle Belediye ziyaretini iptal etmesi belediyenin üst düzey yöneticilerini hayal kırıklığına uğrattı.

 Bolu’nun her şeyiyle hayatında önemli bir yeri olduğunu belirten Davutoğlu, Bolu’da edindiği dostlukların, Bolu’nun manevi önderlerinin ve onların kelamlarının da hayatında önemli bir rolü olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014, 18:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124