DEDAŞ SEDAŞ’I ÖRNEK ALACAK

SEDAŞ’ın SCADA ve MİY Projesini Beğenen Dicle EDAŞ Heyeti SCADA ve Çağrı Merkezini ziyaret etti.

DEDAŞ  SEDAŞ’I ÖRNEK ALACAK
Haber: Aysun BEYKOZ

Elektrik Dağıtım şirketleri içinde sektörde öncü konumu ile faaliyetlerini ve yatırımlarını sürdüren, bu anlamda belli bir mesafe kateden SEDAŞ, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ)  yöneticilerini tesislerinde ağırladı. 

SEDAŞ’ın SCADA ve MİY Projesini beğenen DEDAŞ yöneticileri, SEDAŞ’ın Gebze lokasyonunda bulunan SCADA kumanda merkezi ile Çağrı Merkezini ziyaret ederek SCADA ve MİY projeleri hakkında detaylı bilgiler edindiler. 

DEDAŞ MİY Projesini Beğendi 
Çağrı Merkezi ve SCADA Merkezini inceleyen heyet, yaptıkları incelemelerin sonunda SEDAŞ’ın başarılı çalışmalarını çok beğendiklerini açıkladılar.  Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak İllerinde faaliyet gösteren DEDAŞ’ın Bilişim Teknolojileri, SCADA ve Çağrı Merkezi yöneticilerinden oluşan heyeti, SEDAŞ’ın kullandığı abone.net, aboneportal, SCADA ve MİY sistemleri ile çağrı merkezi sistemleri hakkında,  SEDAŞ yöneticilerinden bilgi aldılar. IT Operasyon ve Teknik Altyapı Müdürü Hamdi Kemer ve Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi tarafından misafir edilen heyet, yaptıkları incelemelerde SEDAŞ’ı başarılı bulduklarını ve uygulamalarını örnek almak istediklerini de belirttiler. 
DEDAŞ Heyeti, SEDAŞ’ın Hayata Geçen Projelerini Başarılı Buldu
Misafir heyete çağrı merkezi süreçleri hakkında SEDAŞ Çağrı Merkezi Sorumlusu Neslihan Öztürk ve Çağrı Merkezi Eğitim ve İş Geliştirme Uzmanı Burhan Demirpehlevan tarafından sunumlar yapıldı. MİY sistemine olan hayranlığını dile getiren DEDAŞ heyetine, daha sonra SEDAŞ SCADA biriminin kapıları açılarak, projenin 40 milyon TL’ye mal olduğu ve Türkiye’nin en büyük SCADA projesi olduğu hakkında Şebeke Yönetimi Grup Müdürü Gökmen Hasançebi tarafından bilgiler aktarıldı.
Gökmen Hasançebi tarafından, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce İllerinde bulunan dağıtım trafo istasyonlarına ait 2500 fider çıkışının kilometrelerce uzaktan bilgi işlem altyapısı ile uzaktan izlenebildiği, son teknolojik sistemin uygulandığı ve metal muhafazalı modüler hücrelerle donatılan trafo merkezlerinde elektrik enerjisinde oluşan kesintilerin kumanda merkezinden anında görülebildiği ve sahadaki ekiplerin en hızlı ve en doğru şekilde arıza noktalarına yönlendirilebildiği, SCADA sisteminin kesinti sürelerinin azaltılmasına ve sistemden en doğru raporların alınabilmesine imkân sağladığı bilgisi misafir heyetle paylaşıldı. 
Misafirperver SEDAŞ
DEDAŞ yetkilileri, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin faaliyet bölgesinde SCADA sisteminin henüz kurulma aşamasında olduğunu, SEDAŞ ziyaretleri sırasında kendileri ile paylaşılan iş tecrübesini ve uygulaması yapılan teknolojik bilgileri çok değerli bulduklarını, yaptıkları ziyaret karşısında gösterilen ilgi, alaka ve misafirperverlik nedeniyle de ayrıca SEDAŞ yöneticilerine çok teşekkür ettiklerini belirttiler. 
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2016, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128