Demir Ustaları Yangın Tatbikatı Yaptı

Bolu’da saç ve demir sanayi firmasının işçilerine yangın tüpü kullanımıyla ilgili bilgi verildikten sonra küçük yangın çıkarılarak tatbikat yapıldı. Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren...

Demir Ustaları Yangın Tatbikatı Yaptı

Bolu’da saç ve demir sanayi firmasının işçilerine yangın tüpü kullanımıyla ilgili bilgi verildikten sonra küçük yangın çıkarılarak tatbikat yapıldı.

Sanayi Sitesi'nde faaliyet gösteren Kocadağ Metal işletmesinin işçilerine yangın tüpünün kullanımı, süresi ve yangın çıktığında nasıl müdahale edilmesi konusunda eğitim verildi. 20 işçinin katıldığı eğitimde uzman kişi, herhangi bir yangın çıktığında ne yapılması gerektiği ve yangının neden kaynaklandığının çok önemli olduğunu vurguladı. Gaz türü yangınlar ve patlama sonucu meydana gelen sıvı türü yangınlarda farklı yöntemler kullanıldığı anlatılırken, demir ustaları da eğitimi pür dikkatle dinledi. Daha sonra işyeri önünde küçük bir yangın çıkarılarak eğitimin uygulaması yapıldı. Kocadağ Metal firmasının çalışanları sırayla yangına müdahale etti. Ellerinde yangın tüpleriyle alevlere doğru koşan işçiler, kısa sürede yangını söndürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128