Denizlerin anısı mücadelemizde yaşıyor!

Türkiye’nin yakın tarihine damgasını vuran ve anti-emperyalist mücadelenin simgesi haline gelen Deniz Gezmiş ve arkadaşları Bolu’da da anıldı.

Denizlerin anısı mücadelemizde yaşıyor!
 Deniz Gezmiş ve arkadaşları İzzet Baysal Caddesinde bulunan Bankalar meydanında kalabalık bir topluluk tarafından anıldı. Emek Gençliği-Gençlik Muhalefeti-Öğrenci Kollektifleri-Tkp’li Öğrenciler adına açıklama yapan Deniz Mutlu Bugün, 2013’ün 6 Mayıs’ında, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı katledilmelerinin 41. yılında özlemle, sevgiyle, saygıyla anıyoruz.41 yıldan beri bu ülkenin gençleri, devrimcileri her 6 Mayıs’ta onlardan öğrendiklerini pekiştiriyor, dahası öğrendiklerini kuşaktan kuşağa devrediyorlar. Ve 41 yıl sonra bile, onları sadece anmalarla tanıyanlar değil ama onlarla birlikte mücadele etme şansını bulmuş akranları, yoldaşları da bugün onlardan öğrenmeye devam ediyor.” Dedi.

 

ABD’YE NATO’YA VE İŞBİRLİKÇİLERİNE GEÇİT VERMEYECEĞİZ

“Dünya halklarına kan kusturan NATO’ya bağlı 6. Filo’ya “GEÇİT YOK “ diyenlerin mücadele bayrağını dalgalandırmak için buradayız!” diyen Deniz Mutlu;”Ülkemizin dört bir yanı, bugün de Amerikan ve NATO üsleriyle dolu. Sınırlarımıza dikilen patriot füzeleri; kardeş Suriye, İran ve diğer komşu ülkelere çevrili. Emperyalistler ve işbirlikçi AKP hükümeti; bize komşu ülkelerle savaşı dayatıyor. Bölgede yeniden “ABD-Türkiye-İsrail” şer üçgeni oluşturulmak isteniyor. Türk, Kürt, Çerkez, Arap her milliyetten biz Türkiye gençliğine yine kanlı savaş yolu gösteriliyor. Hayır, bizler ABD ve NATO askeri olmayacağız!Biz gençler, hükümetin komşu ülkeler üzerinden sürdürdüğü işbirlikçi savaş politikalarına karşı olduğumuzu hep birlikte göstereceğiz!” biçiminde konuştu.

 

HER 6 MAYIS’TA DOĞAR BİNLERCE DENİZ

Mutlu; “6 Mayıs’ta, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan’ın idam edildikleri günün yıldönümünde,Ellerimizde yine mücadele bayraklarımızla alanlardayız.Bizler bugünde Deniz’lerin dillendirdiği ve uğruna mücadele ettikleri demokratik-özerk üniversite, tam bağımsız Türkiye mücadelesine devam ediyoruz. Onlardan aldığımız bayrağı daha da ileriye taşıyacağımıza söz veriyoruz.” Dedi. Mutlu;”Deniz’leri andığımız şu günlerde dün Emek Gençliği üyesi 3 arkadaşımıza faşist bir güruh saldırı da bulunmuştur. 2’si kadın olan arkadaşlarımıza da vurmaktan çekinmemişlerdir. Bizler her türlü saldırıya, baskıya karşı işçilerin emekçilerin tüm ezilenlerin yanında saf tutmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

 

                        

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2013, 20:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128