Depremler birbiri ardına geliyor

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre son bir hafta içerisindeki deprem sayılarının artması korkuya neden olmaya başladı.

 Depremler birbiri ardına geliyor

Haber: Kasım ŞAHİN

Son bir ay içerisinde Bolu’nun ilçelerinde meydana gelen depremlerin sayısı her geçen gün artmaya başladı. Yeniçağa ilçesine bağlı Akıncılar Köyünde meydana gelen 1.9 şiddetindeki depremin ardından, Merkeze bağlı Yayladınlar köyünde 1.8 ve Mengen ilçesine bağlı Alibeyler köyünde 2.1 şiddetindeki depremlerin hemen ardından Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünde 1.9 şiddetinde deprem meydana gelmişti.

Son bir ay içesinde meydana gelen küçük çaplı depremler nedeniyle halk arasında büyük tedirginliklere neden oldu.

İKİ GÜN ARAYLA YİNE SARSILDIK

Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünün ardından dünde Boyacılar köyünde küçük çaplı deprem meydana geldi.

Önceki gün Göynük ilçesine bağlı Himmetoğlu köyünde meydana gelen 1.9 şiddetindeki depremin ardından dün de saat 13.05’de yine Göynük ilçesine bağlı Boyacılar Köyünde 1.8 şiddetinde küçük çaplı deprem meydana geldi.

1.8 şiddetindeki deprem öğle namazı saatlerine denk geldi. Boyacılar köyünde camiye giden vatandaşlar, 1.8’lik depremi en çok hisseden köylüler oldu. Sarsıntı nedeniyle, evlerde hiçbir hasarın olmadığı öğrenildi.

BİR DEPREMDE DEĞİRMENÖZÜ KÖYÜNDE OLDU

Öğle namazı sırasında Boyacılar Köyünde meydana gelen 1.8’lik depremin hemen ardından yine Göynük ilçesine bağlı Değirmenözü Köyünde de saat 14.08’de 1.8 şiddetinde bir deprem daha yaşandı. Göynük ilçesine bağlı köylerde meydana gelen bu küçük çaplı depremler, köylü vatandaşları tedirgin etmeye başladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER