banner120

‘Derman Abıla’ Dul Kadınları Umreye götürüyor

10 yıldır aktarcılık sektöründe çalışan Bolu’da da şemsiyeli sokak da 1 buçuk yıldır ‘Derman Abıla’ adlı aktar dükkânını işleten emekli Polis Deniz Özdemir, dul kalan kadınları umreye götürüyor. Bolu’da ilk organizasyonunu düzenlemeye hazırlanan Özdemir, ilk umre turunu 17 Martta yapacak. Kontenjan sınırının bulunmadığı umre turuna son kayıtlar ise 15 Şubat 2016 tarihine kadar yapılabilecek.

 ‘Derman Abıla’ Dul Kadınları Umreye götürüyor
Özel Haber: Semih BAYKAL

2014 Belediye Başkanlığı seçimlerinde de Karabük’ün Eskipazar ilçesinden Belediye Başkan Aday Adayı olan emekli Polis Deniz Özdemir, bir buçuk yıldır İzzet Baysal Caddesi Şemsiyeli sokak da ‘Derman Abıla’ adlı aktar dükkânını işletiyor. Özdemir, Bolu’da eşi benzeri görülmemiş bir ilke imza attı. Özdemir, dul kalıp da umreye gidemeyen kadınları umreye götürüyor. İlk olarak Karabük de böyle bir proje yaptığını ifade eden Özdemir, Bolu’da ise ilk kez böyle bir proje yapacağını söyledi. 

 UMREYE İLK TUR 17 MARTTA 

10 yıldır Aktarcılık sektörün de çalışan ve Emekli polis olan Derya Özdemir, Bolu’da ilk kez düzenleyeceği dul kalan bayanları umreye götürme projesiyle ilgili şunları anlattı; “ Bu projeyi ilk olarak Karabük’te yaptım. Bu projeyi yapma amacım ise, Eşini kaybetmiş ya da ayrılmış kadınların yalnızlığından dolayı kutsal topraklara gidemediklerini ve umre vazifelerini yapmadıklarını fark ettim. 
Ben de bu kadınların rahatça kutsal toprakları ziyaret etmeleri için ve umre vazifelerini rahatça yapmaları için böyle bir proje başlattım ve Karabük’te bu konuda gerçekten çok büyük destek aldım. Daha sonra ise Bolu’ya geldim. Bir buçuk yıldır da Şemsiyeli Sokak da Derman Abıla adlı dükkânım da vatandaşlara hizmet veriyorum. Bu süre zarfı içinde Bolu’da da Karabük’te olduğu gibi yalnız kalan bayanların umreye gidemediklerini gördüm. Ben de hemen harekete geçtim ve Bolu’da da böyle bir projeyi başlatma kararı aldım. Bu bağlam da kutsal topraklara ilk turumuzu 17 Martta yapacağız” diye anlattı. 

SON BAŞVURU 15 ŞUBAT

Bolu’da ilk kez böyle bir projeye imza atan Özdemir, bu projeye katılmak isteyen bayanların en son 15 Şubat’ta kadar başvurmaları gerektiğini söyledi. Özdemir; “ Öncelikle Bolu’da ilk kez böyle bir projeye imza atmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Bu proje sayesinde birçok yalnız bayan, benim başkanlığımda rahatça umre vazifesini yapabilecek. Biz bayanlarımıza umre süresi boyunca her konuda yardımcı olacağız. Bayanlarımız umre süresi boyunca Kabe’ye 900 metre uzaklıktaki 4 yıldızlı otellerde konaklayacaklar. Otellerin resimlerine projeye katılmak isteyen bayanlarımız sosyal medya dan da ulaşabilirler. Umre süresi boyunca bayanlarımıza tabldot usulü ve Türk firmalarının yaptığı en temiz yemekleri yediriyoruz. Son olarak Umre vazifesi süresince de bayanlarımız her türlü sağlık problemleriyle ilgili şirketimizin tercümanları aracığıyla en iyi hastanelerden hizmet alabilecekler. Ayrıca benimde aktarcılık sektöründe bulunmamdan dolayı rahatsız olan bayanlarımıza da şifahi anlamada her türlü yardımda bulunacağım. Bu bağlama da bize güvenen ve tercih eden herkese çok teşekkür ediyorum. Ancak bu 17 Martta ilkini düzenleyeceğimiz bu projeye katılmak isteyen bayanların bana en geç 15 Şubat’ta kadar başvurmaları gerekiyor” dedi. 
Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124