Destek olanlara bakınca ŞAŞIRMADIK!!!

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman’ın İstanbul Üniversitesi’nde laiklikle ilgili söylediği sözler büyük yankı uyandırırken daha önce çocuklara tecavüzle gündeme gelen Ensar Vakfı’na sahip çıkan Bolu’da ki bazı STK’lar bu kez de anti-laik’lik açıklaması yaparak İsmail Kahraman’a sahip çıktılar.

 Destek olanlara bakınca ŞAŞIRMADIK!!!

HABER: FARUK ÇİDEM

TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın, laiklik ilkesinin yeni anayasada yer almaması gerektiğini söylemesi tepkilere neden olurken, Bolu’da bulunan bazı STK’lar daha önce Cumhuriyet değerlerine karşı yaptığı açıklamalarda olduğu gibi bu kez de anti-laik bir açıklama yaparak Kahraman’a sahip çıktılar.

Aralarında, geçtiğimiz aylarda çocuklara tecavüz olayı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’nın Bolu Şubesi’nin de yer aldığı STK’lar, Laikliğin zulüm aracı olarak kullanıldığını söylediler.

Karaçayır Mahallesi’nde bulunan Milli Türk Talebe Birliği Bolu Şubesi’nde yapılan açıklamaya Milli Türk Talebe Birliği'nin yanı sıra Ensar Vakfı Bolu Şubesi, Bolu İHH, Memur-Sen, Hayrat Vakfı, Evrensel Hafızlar Derneği, Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve MÜSİAD Bolu Şubesi’de destek verdi.

8 STK adına açıklamayı Milli Türk Talebe Birliği Bolu Şube Başkanı Hayrettin Özden okudu. Özden, “Laiklik 1876, 1921 ve 1924 anayasalarında mevcut değildir. Daha sonra CHP tarafından eklenmiş olup bir zulüm aracı olarak da kullanılmıştır. Ayrıca bu laiklik tartışması bazı medya, siyasetçi ve kışkırtıcılar tarafından linç kampanyasına dönüştürülmüştür. Gelişmiş ülkelerden de sadece Fransa'nın anayasasında laiklik mevcuttur. Laiklik anayasada olmazsa olmaz değildir. Sayın Meclis Başkanımız İsmail Kahraman'ı destekliyor ve fikirlerine katılıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 18:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
laik
laik - 5 yıl Önce

bu arkadaşları arabistan topraklarında görmek isteriz.

bolulu
bolulu - 4 yıl Önce

ne arabistanı onlar merve kavakçı gibi amerikada yaşarlar

Bolulu bir vatandaş
Bolulu bir vatandaş - 4 yıl Önce

laiklik demek din ve vicdan özgürlüğü demektir.dini temiz duygu ve değerlerin siyasete alet edilmemesi demektir.

SIRADAKİ HABER

banner128