Devlet Hastanesi Merkez Ünite yeni yüzüyle hizmete hazır

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, bir süredir inşaat çalışmaları devam eden İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’ni muhteşem bir törenle hizmete açtı.

Devlet Hastanesi Merkez Ünite yeni yüzüyle hizmete hazır

HABER: Semih BAYKAL

Bu yıl 27’ncisi düzenlenen İzzet Baysal Şükran Günleri’nin 2’nci gününde yapılan açılış Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Toplantı Salonu’nda düzenlendi. Açılışa, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti, daire müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

“Hedeflerimizden birini daha gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu yaptı. Tahaoğlu, konuşmasında, “Göreve geldiğimiz andan itibaren kendimize hedefler koyduk. Bunlardan en önemlisi de Bolu’nun medarı iftiharı merhum İzzet Baysal’ın bizlere ve Bolululara emanet ettiği Devlet Hastanesi’ni eskisi gibi faal duruma kavuşturmak ve eski ihtişamlı günlerine döndürmekti. Bu yolda aksaklıklarla karşılaştık. Sayın Milletvekilimiz Ali Ercoşkun’un verdiği büyük desteklerle bu hedefimizi gerçekleştirmeyi başardık. Ve bu törenle açılışımızı gerçekleştiriyoruz. Emeği geçen herkese, tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

“Bolu’da sağlıkta örnek uygulamalara, başarılı çalışmalara imza atıldı”

Tahaoğlu’nun ardından törende katılımcılara seslenen isim İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal oldu. Konuşması sırasında duygulu anlar yaşadığı dikkat çeken Baysal, yenilenen yüzü için açılış düzenlenen Merkez Ünite’nin amcası İzzet Baysal’ın önemli emanetlerinden biri olduğunun altını çizdi. Ahmet Baysal, "Köroğlu Devlet Hastanesi Bolu’nun ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalıyordu. Bu ihtiyacı bu hastanemiz gidereceğine inanıyorum. Bolu’ya hayırlı ve uğurlu olsun. Fiziki yapı imkânları bakımından en iyi illerden biri olduğuna yönelik övgü dolu sözler işitiyorum. Sağlık Bakanımızla bir görüşmemde şahsıma, ‘Ahmet Bey merak etmeyin! Kamu Hastaneleri Birliği uygulaması ile Bolu’ya çok daha iyi sağlık hizmeti verilecektir’ demişti. Bolu’da sağlıkta örnek uygulamalara, başarılı çalışmalara imza atıldı. Ben emeği geçen herkesi kutluyorum, teşekkür ediyorum. Milletvekilimiz Ali Ercoşkun ile Genel Sekreter Metin Tahaoğlu sağlık noktasında Bolu’ya önemli katkılar sağladılar. Hastanemizde önce Acil Servis olarak ve sonra diğer sağlık hizmetleri olarak sevindirici hizmetlerle karşı karşıyayız. Gözümüz inanın arkada değil. Sağlık olarak geldiğimiz noktayı gözlerimle görünce çok memnun oluyorum. Burada çalışan herkese teşekkür ediyorum”

“Sağlıkta çok önemli adımlar atıldı”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise törendeki konuşmasında, sağlıkta son yıllarda yaşanan başarı hamlelerini övgü dolu sözlerle karşıladı. Bolu’da sağlık noktasında önemli hizmetlere imza atıldığını ifade eden Yılmaz, İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’nde servislerin açılmış olması nedeniyle Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerini kutladı ve yatırıma katkılarından dolayı Milletvekili Ali Ercoşkun’a teşekkür etti.

“Sağlıkta verdiğimiz sözlerimizi eksiksiz yerine getirdik”

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun ise, “Mutlu bir gündeyiz. Emekler neticeye ulaştığı zaman yapılan çalışmaları neticesini her beraber almak istediğimizde gerçekten bunun hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl kararlaştırdığımız çalışmaların son aşamasındayız. 24 saat devam eden çalışmaların sonu yok. Belki biz mesaiyi bitirip evimize gidiyoruz. Ama sağlık camiası 24 saat fedakârlıkla çalışıyor ve toplumun tümüne hizmet ediyor. Rahmetli İzzet Baysal’ın bizlere emaneti olan ve her türlü ayrıcalığı hak eden bir tesisin yenilenmesinin son noktasını koyuyoruz. Merkez Ünite Acil Servisi’ni 2015 yılı sonuna dek açacağımızın sözünü vermiştik ve bu sözümüzü tuttuk. Hem Bolu’dan, hem de diğer illerden Bolu’ya şifa bulmak için gelen hastalarımıza burada her türlü hizmeti sağlayacağız. Yine farklı konular gündeme geldiğinde elbirliği ile çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

“Merkez Ünitede en üst düzeyde sağlık hizmeti verilmeye başlaması mutluluk verici”

Törenin son konuşmacısı Vali Aydın Baruş ise, sözlerinde şu ifadeleri kullandı: “İzzet Baysal Şükran Günleri çerçevesinde anlamlı bir açılışta beraberiz. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünitesi’nin geçtiğimiz Aralık Ayı'nda yapılan acil servis açılışında bir kez daha mutluluğumuzu ifade etmiştik. Bu mutluluğumuzun sebebi Ahmet Baysal beyefendinin daha önceki Şükran Günlerinde ifade ettiği gibi buranın gerekli şeklinde vatandaşlara hizmet verememesi ve biraz kenarda kalmış olması sebebiyle sitemlerinden dolayı böyle bir endişemiz, mutsuzluluğumuz vardı. Ancak 2015 yılı Aralık Ayı'nda başlayan süreç ile bugün gelinen süreçte gerektiği şekilde Merkez Ünite’nin yeniden düzenlenmiş haliyle vatandaşlarımıza en üst düzeyde sağlık hizmeti verilmeye başlandığına tanıklık ediyoruz. Katkılarından dolayı Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticilerine, tüm sağlık çalışanlarımıza,  Belediye Başkanımıza, Milletvekilimiz Sayın Ali Ercoşkun’a ve buraya sağladığı destekle çok büyük yardımlarda bulunan Ahmet Müşteba Albayrak beyefendiye, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizim kültürümüzde insanların en hayırlısı, insanlara en hayırlı olandır anlayışı  vardır ve İzzet Baysal bu anlayışın Bolu'daki lideridir. Bu anlayışın Bolu'da devam etmesi, vakıf kültürünün onun bıraktığı emanete layık şekilde Bolulular tarafından devam ettirilmesi bizlere ayrıca gurur veriyor. Bu vakıf geleneği inşallah kıyamete kadar Bolu'da devam edecek ve ülkemize örnek oluşturmaya da devam edecek. Bu hastane artık değişik birimlere hizmet vermekle vatandaşlarımızın çok daha teveccühüne maruz kalacak. Gerek Köroğlu Ünitesi'nde bazı polikliniklerde meydana gelen yığılmalarda takviye olması açısından bazı poliklinik hizmetlerinin burada verilmesi hem Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanemizin hizmetlerine takviye verilmesi anlamında katkıları olacak.

Bolu protokolü bağışçılara çiçek takdim etti

Protokol konuşmaları sonrası Vali Aydın Baruş tarafından İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’a çiçek takdim edildi. Ardından Milletvekili Ali Ercoşkun ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, hastaneye bağışta bulunan hayırseverler Hamiyet İnceoğlu ve Evren Olguner için çiçek sundu.

Törenin ardından protokol üyeleri ve katılımcılar, Merkez Ünite’nin yenilenen yüzünü yerinde inceledi. Ameliyathane, sterilizasyon, yoğun bakım ve yataklı servislerin yanı sıra fizik tedavi ve rehabilitasyon ile ruh sağlığı ve hastalıkları yataklı servislerini gezen davetliler, büyük hayırsever İzzet Baysal’ın fotoğraflarıyla donatılan duvar resimleri önünde günün anısına objektiflere poz verdiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2016, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124