Devletin zirvesi cenazesinde buluştu

12 Haziran genel seçimleri öncesinde AK Parti Bolu milletvekili aday adayı olan ve ENSAR Vakfı başkanlığını yürüten Ahmet Şişman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı...

Devletin zirvesi cenazesinde buluştu

12 Haziran genel seçimleri öncesinde AK Parti Bolu milletvekili aday adayı olan ve ENSAR Vakfı başkanlığını yürüten Ahmet Şişman, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı cenaze töreniyle toprağa verildi.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Şişman için Fatih Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şişman’ın ailesine baş sağlığı diledi. Gül ve Erdoğan, daha sonra öğle namazı için camiye girdi.Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan, Ahmet Şişman için kılınan cenaze namazında da saf tuttu. Cenaze namazının ardından Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan, Şişman’ın tabutuna aynı anda omuz atarak, cenaze arabasına konulmasına refakat etti.Camideki törene, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile Şişman’ın ailesi ve yakınları da katıldı.Şişman’ın cenazesi daha sonra götürüldüğü Edirnekapı Mezarlığı’nda defnedildi.Camideki törenin ardından, Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan buradan ayrıldı. Dışişleri Bakanı Davutoğlu da Cumhurbaşkanı Gül’ün aracıyla camiden ayrıldı.

 Bolulular Platformunun kurucu üyesiydi…

Ensar Vakfı Genel Başkanı Ahmet Şişman geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmişti.. Şişman'ın bir süredir kalp rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gördüğü öğrenildi. Ensar Vakfı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, "Ahmet Şişman Türkiye'nin gerçek manada sivil sesi olmuştur. Gönüllü teşekküllerimizin duayen ismi haline gelmiş ve ömrünün son anına kadar da sivil toplumun ve vakıfların merkezinde yer almıştır. " ifadelerine yer verdi.
Ahmet Şişman, 1990 - 2011 yıllarında Ensar Vakfı Başkanlığı, 1997 - 2000 yıllarında da TGTV başkanlığı görevlerinde bulundu. Şişman'ın Ensar Vakfı Başkanlığı dışında Filistin Platformu İmar ve Yardımlaşma Derneği, TGTV Kurucular Kurulu Üyeliği, Sivil Dayanışma Platformu Üyeliği, 2010 Kuran 1400 Platformu Sözcülüğü, Bolulular Platformu kurucu Üyeliği, Önder, ve İHH İstişare Kurulu Üyeliği gibi çok sayıda sivil toplum hareketinde görevler üstlendi. Açıklamada, Şişman'ın son olarak "Temiz Medya Platformu" adı ile medyayı sivil denetime alacak çalışmanın önderliğini yapmayı amaçladığı ancak ömrünün yetmediği belirtildi. Ahmet Şişman'ın, MTTB Dergisi, Düşünce Dergisi, Tohum Dergisi, İzlenim Dergisi gibi pek çok dergide yazısı yayımlandı. Şişman'ın ayrıca Kur'an da Zulüm Kavramı ve Öfkenin Sonbaharı (Hasaneyn Heykel'den tercüme) isimli kitabı bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128