DGS başvuruları başladı

ÖSYM Başkanlığı, 2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı başvurularının alınmaya başladığını duyurdu.

DGS başvuruları başladı

Haber: N. Halid Altundal

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) Başkanlığı 2021 yılı Dikey Geçiş Sınavı başvurularının başladığını duyurdu. ÖSYM duyurusunda, “Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS), 11 Temmuz 2021 tarihinde uygulanacaktır. Sınava başvurular, 21 – 31 Mayıs 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 12.15'ten itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir” denildi.

Duyuruda ayrıca koronavirüs önlemleri ile alakalı olarak, “Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir” ifadelerine yer verildi.

Son olarak ise şunlar belirtildi: “2021-DGS’de her iki testten de en az 1 ham puan alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de en az 1 ham puanı bulunmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2021-DGS Kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER