banner120

Dijital sayaca geçenler suyu yüzde 20 indirimli kullanacak

Bolu’da eski su sayaçlarını dijital su sayaçları ile değiştirenler suyu indirimli kullanıyor. Bolu Belediyesi, metreküp fiyatı 3 lira olan suyun, dijital sayaca geçen vatandaşlar için 2,5 lira olduğunu açıkladı.

Dijital sayaca geçenler suyu yüzde 20 indirimli kullanacak

Bolu’da iş yeri ve konutlarda eski mekanik su sayaçlarının yerine dijital su sayacına geçilmesi avantaj sağlıyor. Kayıp ve kaçak oranını arttıran, okunması sorunlu ve maliyetli olan eski sayacını dijital sayaçla değiştirenler suyu yüzde 20’ye varan indirimle kullanıyor. Bolu Belediyesi’nin konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Bolu Merkezde işyeri ve konutlardaki kayıp kaçağa neden olan ve sürekli arızalanan mekanik su sayaçları personel giderleri açısından maliyet yükseltmektedir. Bu nedenle dijital su saatine geçen vatandaşlarımıza suyun metreküp fiyatında indirim uygulanmaktadır. Mekanik (eski) sayaç kullanan vatandaşlarımız için 2016 yılı itibari ile suyun metreküp fiyatı 3 lira iken bu rakam dijital sayaca geçen vatandaşlar için 2,5 lira olarak ücretlendirilmektedir. Bolu Belediyesi Meclis Kararı ile belirlenen bu fiyatların üzerinden ayrıca evli ve 3 (üç) çocuk sahibi vatandaşlarımız için yüzde 15, engelli ve şehit yakını aileler için ise yüzde 15 ekstra indirim gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız daha detaylı bilgi almak ve indirimlerden faydalanmak için Bolu Belediyesi Bol-Hizmet Noktalarına başvurabilirler” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124