Dikkat Dikkat… Ehliyette son 2 gün

Sürücü kurslarına giderek sertifikasını alan ancak bunu henüz sürücü belgesine dönüştürmeyenlere uyarı. Bu güne kadar ehliyetlerini almayanlar için yetkililer uyarıda bulunarak 2 Temmuz tarihine kadar ehliyetlerini alamayanlar yeniden kursa kayıt olmak zorunda kalacak.

Dikkat Dikkat… Ehliyette son 2 gün

Haber: Kasım ŞAHİN
Konu hakkında bilgilerine başvurduğumuz yetkililer; hala daha ehliyetlerini almayan vatandaşların 2 Temmuz 2015 tarihi mesai bitimine kadar Bolu İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne müracaat ederek ehliyetlerini almalarını gerektiğini belirterek, “Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler 2 Temmuz 2015(Perşembe Günü akşamı) mutlaka belgeye dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi takdirde belgeleri iptal olacak. Sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi için verilen 2 yıllık süre ve ek süre Perşembe günü akşamı doluyor. Dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için Cuma akşamına kadar mutlaka belgelerini almalarını öneriyoruz. Bunu yapmayanlar tekrar sürücü kurslarına kayıt olarak yeniden sınavlara girmeleri gerekiyor. Bu da hem zaman hem de maddi kayba neden olacak. Türkiye genelinde 3 bin 450 sürücü kursu bulunuyor. Her sürücü kursunda ortalama 500 sertifikalı sürücü adayının olduğu düşünülürse 1 milyon 725 bin kişinin sürücü belgesi tehlikede demektir."

DİGER İLLERDEN DE MÜRACAAT KABUL EDİLECEK
Ehliyetlerin alınması için Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, personel artırımına giderek vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına hız verdi. Ehliyet almaya hak kazınıp alamayanların sadece Bolu ilinden değil il dışından da müracaatların kabul edildiği belirlenirken, önemli olan ehliyet sahibinin bilgisayar kayıtlarında yer alması gerekiyor. 
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2015, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128