DİKKAT DİKKAT YARIN SON GÜN

Sürücü kurslarına giderek sertifikasını alan ancak bunu henüz sürücü belgesine dönüştürmeyenlere uyarı. Yarın SON gün. Yarın akşama kadar ehliyetlerini alamayanlar yeniden kursa kayıt olmak zorunda kalacak.

 DİKKAT DİKKAT YARIN SON GÜN

Haber: Kasım ŞAHİN

™šKonu hakkında bilgilerine başvurduğumuz yetkililer; hala daha ehliyetlerini almayan vatandaşların yarın akşama kadar Bolu İl Emniyet müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne müracaat ederek ehliyetlerini almalarını gerektiğini belirterek, “Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler 29 Mayıs 2015(Cuma Günü akşamı) mutlaka belgeye dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi takdirde belgeleri iptal olacak. Sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi için verilen 2 yıllık süre ve ek süre Cuma günü akşamı doluyor. Dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için Cuma akşamına kadar mutlaka belgelerini almalarını öneriyoruz. Bunu yapmayanlar tekrar sürücü kurslarına kayıt olarak yeniden sınavlara girmeleri gerekiyor. Bu da hem zaman hem de maddi kayba neden olacak. Türkiye genelinde 3 bin 450 sürücü kursu bulunuyor. Her sürücü kursunda ortalama 500 sertifikalı sürücü adayının olduğu düşünülürse 1 milyon 725 bin kişinin sürücü belgesi tehlikede demektir."

DİGER İLLERDEN DE MÜRACAAT KABUL EDİLECEK

Ehliyetlerin alınması için Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, personel artırımına giderek vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarına hız verdi. Ehliyet almaya hak kazınıp alamayanların sadece Bolu ilinden değil il dışından da müracaatların kabul edildiği belirlenirken, önemli olan ehliyet sahibinin bilgisayar kayıtlarında yer alması gerekiyor.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128