Dikkat fırtına ve kar geliyor...

Meteorolojiden gelen son hava durumu raporuna göre başta Bolu, İstanbul, Ankara, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, İzmir, Kütahya dolayları Bu günden itibaren haftayı kar altında geçirecek. Kar yağışı Salı günü etkisini gösterecek.

Dikkat fırtına ve kar geliyor...
Haber: Okay ÖZCAN

 Meteoroloji'den gelen son açıklamaya göre pazartesinden itibaren hava sıcaklıkları 8 ila 12 derece arasında düşecek. Başta Trakya, Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz olmak üzere salı gününden sonra aşırı soğuk ve kar yağışı meydana gelecek. Geçen haftaki kar yağışından olumsuz etkilenen illerin başında gelen Bolu, İstanbul, Ankara, Edirne, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Kütahya, Kırklareli, Edirne hava durumu tahminlerine göre kentler yeniden beyaza bürünecek.

 GECE AYAZLARI ETKİLİ OLACAK

 Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak hafta sonuna kadar ülke genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına düşeceği, hafta ortasından itibaren ise yağışların kesildiği özellikle iç bölgelerde oldukça soğuk, gece ayazlarının etkili olması bekleniyor.

BELEDİYEDEN UYARI

Bolu Belediyesi yetkilileri hava sıcaklıklarının 8 ila 12 derece arasında düşeceği ve Bolu’da geceleri ise eksi 7 ila 8 derecele kadar düşeceğinden dolayı kesinlikle saçak altlarından vatandaşların geçmemelerini, su saatlerini ise mutlaka bez parçalarıyla örterek önlem almalarını aksi taktirde su saatlerinde donma olayının yaşayacağını söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2015, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
muhammet ali özçakır
muhammet ali özçakır - 6 yıl Önce

06.01.2015 tarihinde okullar tatil olucak mı?

SIRADAKİ HABER

banner128