DİKKAT SICAKLAR YİNE ARTIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmin raporlarına göre Bolu’da Salı gününden itibaren sıcaklıklar yeniden artmaya başlayacak. Cuma günü hava sıcaklığının 36 dereceyi göstereceği ve nemle birlikte Bolu’da sıcaklığın 40 dereceyi bulması bekleniyor. Uzmanlar, Bolulu vatandaşların sıcaklarda bol bol su içmelerini tavsiye ettiler.

 DİKKAT SICAKLAR YİNE ARTIYOR

Haber: Kasım ŞAHİN

Hava tahmin raporuna göre Bolu’da 5 günlük durum şu şekilde açıklandı. Pazartesi günü hava zaman zaman kapalı 28, Salı günü 32, Çarşamba 34, Perşembe 34 ve Cuma günü ise 36 derece olacak buna göre Pazartesi günü nem yüzde 96, Salı günü yüzde 94, Çarşamba günü yüzde 72, Perşembe günü yüzde 83 ve Cuma güne ise nem oranı yüzde 84 olacak.

UZMANLAR UYARDI

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle uzmanlar Bolulu vatandaşları uyararak, özellikle öğle saatlerinde güneşe fazla çıkılmamasını, özellikle hamile ve küçük bebek sahibi olan annelerin kesinlikle koyu renk giymemelerini, şapka takmalarını ve kesinlikle öğle saatlerinde dışarıya çıkmamaları tavsiye ettiler. Ayrıca, yaşlı vatandaşların güneş çarpmalarına karşın kalp krizi geçirme riskinin yüksek olduğunu bu nedenle mutlaka sıcaklardan korunmaları gerektiğini söylediler. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128