Dilay Gül davasında şok gelişme

Bolu’nun Gerede ilçesinde 13 Ekim 2015 tarihinde sevgilisiyle cep telefonuyla konuşurken, bu durumu kıskanan ve sınıf arkadaşı olan platonik aşkı Uğur Aydemir tarafından boğazı kesilerek hunharca öldürülen Dilay Gül’ün mahkemesi bugün Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek. Ancak, katil zanlısının olay günü ruh durumunun bozuk olduğu ve akli dengesinin yerinde olmadığına dair rapor almaya çalıştığı ve bu raporun Bolu Ağır Ceza Mahkemesine ulaşmadığı gerekçesiyle duruşmaya katılmayacağı öğrenildi.

Dilay Gül davasında şok gelişme

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Dilay Gül olayında şok bir gelişme yaşandı. Katil zanlısı Uğur Aydemir’in ailesinin, çocuklarının ceza almasını önlemek amacıyla İstanbul Adli Tıp Kurumu'na müracaatta bulunduğu ve bu rapor sonucunun Bolu Ağır Ceza Mahkemesine intikalinin gerçekleşmemesi nedeniyle duruşmaya katılmayacağı yaptığımız araştırma sonucu ortaya çıktı.

Bugün Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek davaya, katil zanlısının katılmayacağı kesinleşirken, hunharca katledilen Dilay Gül’ün annesinin ve okul arkadaşlarının katılacağı, anne ile şahitlerin ifade vereceği belirlendi. Şayet, İstanbul Adli Tıp Kurumu doktorlarının katil zanlısı için “Akli Dengesi yerinde yoktur” raporu vermesi halinde hiç ceza almadan kurtulma planları içersinde olduğu belirlenirken, bu konuya Dilay Gül’ün annesinin nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu oldu.

1 Şubat 2016 tarihinde yaptığımız ve “Akli Dengesi Yerinde Olmadığına dair rapor mu almaya çalışıyor” başlıklı haberimizin doğrulu da bu şekilde kanıtlanmış oldu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
memett
memett - 4 yıl Önce

madem öyle kanunla veya yönetmelikle kabul edilsin bundan böyle tüm üniversiteler öğrenci kaydederken akli dengesi yerindedir raporu istenilsin.

SIRADAKİ HABER

banner128