Diren Cerattepe yalnız değilsin!

Eğitim Sen Bolu Şubesi Yürütme Kurulu yazılı bir açıklama yaparak; “Diren Cerattepe! Yalnız değilsin!” dedi.

Diren Cerattepe yalnız değilsin!

Haber: Semih BAYKAL

Eğitim Sen Bolu Şubesi Yürütme Kurulu, yaptığı yazılı açıklama da şunları söyledi; “Dünyanın eşsiz doğal güzelliklerine sahip olan Artvin Cerattepe’de, siyanürlü maden faaliyeti yapmak isteyen Cengiz Holding’e karşı Artvin halkı günlerdir direniyor! Doğaya, yaşam hakkına sahip çıkanlarla baktığı her yerde rant, talan ve yağma dışında gözü bir şey görmeyenler karşı karşıya geliyor! Üstelik yargısıyla, polisiyle, idaresiyle devletin tüm gücü, halkın ve doğanın yararına değil, bir holdingin çıkarlarını korumak uğruna seferber ediliyor. İnsanları sindirerek, şiddetle terbiye etmeye çalışarak içindeki tüm canlılarla birlikte doğayı katletmeyi, dereleri kurutmayı ve yeraltı sularını zehirlemeyi görev bilenler, sahip oldukları bu gücü doğrudan AKP’den almaktadır. Türkiye yıllardır bu ilişkilerle yönetilmekte, verilen ihalelerin diyeti, AKP’nin siyasi hesaplarına uygun biçimde ödenmektedir! Bu nedenle, 17-25 Aralık döneminde yayınlanan ses kayıtlarında “millete” küfür eden Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz’in çıkarları her şeyin üzerinde tutulmaktadır. Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Gümüşhane ve Erzurum’dan çevik kuvvet ve jandarma birlikleri getirilerek, halka şiddet uygulanmakta ve iş makinelerinin, konteynırların yolu açılmaya çalışılmaktadır” diye yer verdiler.

“DEMOKRASİNİN GEREĞİ OLARAK HALKIN DA DİRENİŞ HAKKI BULUNMAKTADIR”

Son olarak Yürütme kurulu; “Unutulmamalıdır ki adaletsizliğin, talanın, katliamın, yağmanın, kayırmacılığın, zulmün temel yönetim ilkeleri haline getirildiği bir ülkede, demokrasinin gereği olarak halkın da direniş hakkı bulunmaktadır! Ne yazık ki Türkiye, toplumun geniş bir kesimini yok sayan bir yönetim aklıyla idare edilmektedir. Eğitim Sen olarak, Artvin’de insanlığın ortak değerlerine büyük bir özveri ve cesaretle sahip çıkan herkesi selamlıyor, tüm eğitim ve bilim emekçilerini bu mücadeleye destek vermeye, ses vermeye çağırıyoruz! Gözaltına alınanların serbest bırakılmasını ve polis şiddetine derhal son verilmesini istiyoruz! Doğayı, yaşamlarımızı, geleceğimizi katleden maden faaliyetlerinin bir an önce iptal edilmesini talep ediyoruz” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2016, 18:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
z.vuran
z.vuran - 4 yıl Önce

ne direnisciymisiniz be! isiniz gücünüz oturdugunuz yerden para kazanip direnis diye haykirmak,üyelerinizi sömürmek,, millet marsa gidiyor siz kuzey koreye

Direnişçi
Direnişçi - 4 yıl Önce

sayın z.vuran sen de suudi arabistan a git.siz orada yaşamaya layıksınız.

AHMET
AHMET - 4 yıl Önce

ülkemi̇zi̇n ortak varliklarinin i̇kti̇dar parti̇leri̇ni̇n
yandaşlarina peşkeş çeki̇lmesi̇ne gönlümüz razi deği̇l. artvi̇n ahalkinin yanindayiz. buralara bi̇rgün gelecek bu i̇kti̇dar üyeleri̇ni̇n torunlarina da lazim olacak. yeşi̇li̇ katletmeyi̇n lütfen. her yerde moda hali̇ne geldi̇ ağaç katli̇ami..! yeter artik..

SIRADAKİ HABER