Diren Cihan

Bolu’nun Gerede ilçesinde 10 gün önce babasına ait ruhsatsız tabancayla oynarken kendisini başından vuran ve Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde ameliyata alındıktan sonra solunum cihazına bağlanan Cihan G. Hayatta kalabilmek için direncini sürdürüyor. Küçük Cihan’ın anne ve babası yoğun bakım servisinin önünde müjdeli haberi bekliyor.

 Diren Cihan

Haber: Kasım ŞAHİN

Üzücü olay 10 gün önce Bolu’nun Gerede ilçesine bağlı Yeni Mahallede meydana gelmişti. Ailesi ile birlikte yaşayan 12 yaşındaki Cihan G., öğrenim gördüğü okulun öğle tatilinde eve gelmiş salonda bulunan çekmecenin içersinde bulunan babası Kemal G.’ye ait ruhsatsız tabanca ile evde oynayan Cihan G., bir anda tetiğe basarak kazayla kendini başından vurmuş, kanlar içinde yerde kalan Cihan G. evde bulunan annesi ve komşuları tarafından Gerede Devlet Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

İlk müdahalenin ardından Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’ne sevk edilen Cihan G., hemen ameliyata alınmış, Cihan G’nin babası Kemal G. ve annesi Lütfiye G. hastanede sinir krizleri geçirmişti.

10 gündür ölümle kalım arasında gidip gelen küçük Cihan, yaşam mücadelesi konusunda direncini sürdürürken, solunum cihazı sayesinde yaşama tutunmaya çalışan minik yavrunun doktorları, Cihan’ın ciddiyetini koruduğunu, kendisine özenle bakıldığını ve her an minik yavrunun gözlerini açarak yaşama savışını kazanacağından umutlu olduklarını söylediler. Diğer yandan Cihan’ın annesi ve babası ise yoğun bakım servisinin kapısının önünde içerden gelecek müjdeli haberi bekliyorlar.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128