Direnişe destek Sendikayı protesto

Günlerdir ülkenin farklı illerinde arka arkaya gelen metal sektöründeki grev ve eylemlere Bolu Arçelik Fabrikası’nda çalışan Türk Metal üyesi işçilerden destek geldi. İşçiler aynı zamanda sendikayı da alkışlarla protesto ettiler.

Direnişe destek Sendikayı protesto

HABER: FARUK ÇİDEM

Metalde 14 Mayıs gecesi başlayan ve 13. gününe gelinen direnişe her gün farklı illerdeki fabrikalardan katılım artıyor. Dün Bolu Arçelik Fabrikası’nda çalışan işçiler de sınıf arkadaşlarına destek olmak ve Türk Metal sendikasını protesto etmek için bir araya geldiler. Fabrika önünde bulunan yaklaşık 20 kadar işçi 16.00 vardiyasından arkadaşlarının çıkmasını beklediler. Vardiyası biten ve fabrikadan çıkış yapan işçileri alkışlarla karşılayan işçilere yüzlerce işçi destek verdi. Bir anda sayıları yaklaşık 300’ü bulan işçiler uzun süre boyunca alkışlarla hem diğer illerdeki direnişlere destek verdiler hem de bağlı bulundukları Türk-Metal sendikasını protesto ettiler. Haklarını istediklerini söyleyen işçiler sendikanın bir an önce taleplerine karşılık vermesini istediler.

İSTİFALAR GÜNDEMDE

Direnişin başını çeken Ford, Otosan, Türk Traktör ve Renault gibi fabrikalarda binlerce işçi bağlı oldukları Türk Metal’den istifalarını sundular. Pek çok ilde işçiler toplu halde PTT şubelerine giderek e-devlet şifresi alıp sendikalarından istifa ettiler. Direnişlerin başlamasının üzerinden 13 gün geçmiş olmasına rağmen Bolu’da da sendika temsilcilerinden herhangi bir açıklama gelmemiş olması, işçilere sendikadan istifa etmeyi düşündürüyor.  


Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 19:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128