banner120

Diyabetle mücadele için egzersiz şart!

Atatürk Orman Parkında Diyabet Hastaları için Sağlıklı Yürüyüş ve spor etkinliği gerçekleştirildi.   İzzet Baysal Devlet Hastanesi Diyabet Bölümü tarafından Orman Parkında Diyabet Hastaları...

Diyabetle mücadele için egzersiz şart!

Atatürk Orman Parkında Diyabet Hastaları için Sağlıklı Yürüyüş ve spor etkinliği gerçekleştirildi.

 

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Diyabet Bölümü tarafından Orman Parkında Diyabet Hastaları için Sağlıklı Yürüyüş ve spor etkinliği düzenlendi. Dâhiliye Uzmanı Dr. Gülay Turan ve beraberinde İzzet Baysal Devlet Hastanesi Baş Hemşire Yardımcısı Songül Yorgun, Hemşireler Hülya Özdemir ve Arzu Özen tarafından etkinlik öncesinde diyabet hastalarının kan değerleri ölçümü yapıldı. Sağlıklı Yürüyüş ve spor amaçlı yapılan organizasyon öncesinde 70 kadar Diyabet hastasının kan değerleri ölçüldü. Daha sonra Orman parkı yürüyüş parkurunda Doktor ve Hemşireler nezaretinde hastalar yürüyüş yaptıktan sonra spor yaptılar. Yürüyüş sonrasında hastalara yiyecek ve içecek ikram edildi.

Yapılan etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Dâhiliye Uzmanı Dr. Gülay Turan, Orman Parkı alanı içersinde Şeker Hastalarına yönelik olarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi Diyabet Bölümü tarafından spor öncesinde kan değerlerinin ölçümünü yaptıklarını, Sağlıklı Yürüyüş amaçlı bir organizasyon düzenlediklerini söyledi. Dr Turan “ Yapılacak olan egzersizlerden önce kan değerlerinin ölçümü gerekmekte. Hastalarımızın sadece beslenmeleri kadar egzersiz ve spor yapmaları da çok önemli. Hayatlarında nasıl bilinçlenmeyi sağlamak istiyorlarsa da Egzersizin ve hayat tarzının önemi de çok büyük. Daha önceden 70 civarında diyabet hastamıza eğitimler verildi. Yemek yeme gerekliliğini, Egzersiz ve yürüyüş sonrası da şeker ölçümlerinin mutlaka yapılması gerekiyor. Bunun içinde burada önce Kan değeri ölçümü yaptık ve daha sonra da hep beraber yürüyüş gerçekleştireceğiz “dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124