Diyanet Fetvayı Verdi: Çocuk İstismarı Yaygınlaşacak

Diyanet İşleri Başkanlığı arka arkaya verdiği fetvalarla gündemde kalmaya devam ediyor. Daha önce “Alevi olan kişi ile evlilik cazi midir?” sorusunu verdiği, “Müslüman olanla evlenilir, olmayanla evlenilmez” yanıtının ardından geçtiğimiz günlerde sorulan bir başka soruya verdiği cevap kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Diyanet Fetvayı Verdi: Çocuk İstismarı Yaygınlaşacak
HABER: FARUK ÇİDEM

Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Erkan Korkmaz, Diyanet İşleri Başkanlığının son günlerde kuruma gelen sorulara verdiği cevaplara sert tepki göstererek; “Aldığı dev bütçe ve Mercedes’ler karşılığında olay fetvalar yaratmayı kendine görev edinen Diyanet İşleri Başkanlığı skandal demekle yetinemeyeceğimiz bir fetva ile yine gündeme oturdu” dedi.

DİYANET ENSESTİ MEŞRULAŞTIRMA GAYRETİNDE

Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu’nun “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşürür mü?” sorusuna ise “Haramlık oluşturmaz” yanıtını vermesi çocuk istismarı konusunda erkek egemen düzenin çürümüşlüğünü ortaya koymaya yetiyor. Diyanetin Fetva Birimi, bu soruyu cevapsız bırakmak ya da soranla ilgili suç duyurusunda bulunmak yerine, soruyu dini açıdan yanıtlamayı ve ensest konusunda yönlendirme yapmayı tercih etti. Diyanet bu fetva ile çocuk istismarı, pedofili ve ensesti meşrulaştırma ve yaygınlaştırma gayreti içinde. Çocuk yaşta evlendirme sayısının hızla artması yeteri kadar kaygı vericiyken, birde fetvalar ile çocuk istismarı yaygınlaştırılmaya çalışıyor.

Gelen tepkiler üzerine yaptığı yazılı açıklamada Diyanet, fetvayı haber yapanları “ahlaki temel” den yoksun ilan etti. Yapılan açıklamada rezil fetva için ne özür dilendi ne de bir soruşturmadan bahsedildi.

Kuşkusuz fetvayı verenler ile haberi yapanlar aynı ahlaki ölçülere sahip değil. Biz Eğitim Sen olarak, ikiyüzlü bu ahlak anlayışını da çocukları cinsel obje olarak gören zihniyeti de kabul etmiyoruz. Erkek egemen ve ikiyüzlü ahlak sistemi ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 18:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
BOLULU
BOLULU - 6 yıl Önce

akp li değilim ama diyanet böyle bir açıklama yapmamıştır.kargaşa çıkarmak amaçlı yapılmış çirkin bir saldırıdır bu.herkes istediği gibi yorumluyor.bu oyunlara gelmeyelim.

vtndş BEKİR
vtndş BEKİR - 6 yıl Önce

kuranı kerim araf suresi 3.ayeti maun suresi ve isra suresinin 16.ayeti olanları açıkça anlatıyor

adem ademoğlu
adem ademoğlu - 6 yıl Önce

diyanetin böyle bir yayınlamamıştyır isteyenler diyanet işleri başkanlığının sayfasındfan bakabilir

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124