Doç. Dr. Ferudun Kaya AİBÜ öğrencilerine seslendi: “İyi ki siz değerli öğrencilerimiz varsınız”

Ak Parti Bolu milletvekilleri aday adayları arasında en çok isminden bahsedilen ve akademik kimliğiyle de Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencileri tarafından da büyük sevgi ve saygı gösterilen Doç. Dr. Ferudun Kaya, öğrencilere seslendi. Kaya, “İlimiz bir üniversite kentidir ve ilimize öğrenci arkadaşlarımız renk katıyor. İyi ki siz değerli öğrencilerimiz varsınız” diye konuştu.

 Doç. Dr. Ferudun Kaya AİBÜ öğrencilerine seslendi: “İyi ki siz değerli öğrencilerimiz varsınız”

Haber: Kasım ŞAHİN

.Ak Parti Bolu Milletvekilleri aday adayları arasında hep ismi ön planda bulunan Doç. Dr. Ferudun Kaya, üniversite öğrencilerine ne kadar çok değer verdiğini yaptığı şu açıklamayla gösterdi; Bolu’da Üniversite öğrencisi olmak ne demek en iyi ben bilirim. 1995 yılında AİBÜ iktisadi ve idari bilimler fakültesini en iyi ortalama ile tamamladım. Yine 2002 yılında yüksek lisans öğrenimimde Bolu’da Sosyal Bilimler Enstitüsünde işletme anabilim dalında tamamladım. “İşletme Bilim Uzmanı” unvanını aldım.

Şayet, Ak Parti Genel merkezi tercihi ve vatandaşlarımızın teveccühü ile vekil olarak meclisimize gidersem AİBÜ öğrencileri bilsinler ki Ankara da bir kardeşleri, arkadaşları var. Zaten herhangi bir sorunları için Ankara’ya gelmeye gerekleri kalmayacak ben ayda bir gün öğrencilerin yanına gideceğim, AİBÜ soysal tesislerinde olacağım. Sosyal tesislerde vekil masası kuracağım, onlar ile çay içeceğim. Onların desteği bizim için çok önemlidir. Çanakkale Zaferinin 100’üncü yılını kutladığımız bu günde önce şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Şehitlerimiz hiçbir zaman unutulmadı ve unutulmayacaktır.

Aileler ilk defa gurbete çıkan, yuvalarında besledikleri büyüttükleri gözü gibi baktıkları çocuklarını üniversite eğitimi için yanlarından ayırırlar. Üniversite okuduğu ilden gelen her türlü haberi can kulakları ile dinlerler. Başka bir ifade ile Bolu’da çocukları okuyan aileler Bolu’da yaşanan her türlü olayı yakından izlerler. Bir Bolulu olarak onlar bize emanetleridir. Onlar bizim fahri hemşerilerimizdir. Milletvekili olursam, onların ilimizde eğitim gördükleri süre içinde en iyi ağırlayabilmek için milletin verdiği tüm yetkileri kullanacağım. Üniversitemizin bilimsel başarılarla basına yansıması için Üniversitemiz yetkililerinin taleplerini en öncelikli olarak yerine getirmeye çalışacağım.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğinde AK Parti iktidarı ve kendiside bir akademisyen olan Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu Hükümeti şu ana kadar 400 binden fazla derslik açarak bütçeden en büyük payı eğitime aktarmıştır. Üniversite sayısını 175'e çıkmıştır. Ne yazık ki bu gelişim sürecinde AİBÜ ile 1993 yılında kurulun Sakarya Üniversitesine göre gelişim sürecinde arkada kalmıştır. 2006 yılında kurulan Karabük Üniversitesine göre de arkada kalmıştır. Bu alanda ne yapılması gerekiyorsa onlar ivedilikle yapılmalı, üniversite yönetimine destek verilmeli. Öğrenci kenti olmaya aday bir şehirsek Bolu’ya akademisyen bir milletvekili gerekiyor.

Saygıdeğer büyüğümüz İzzet Baysal’ın emaneti olan Üniversitemizin gelişim bayrağını zirveye taşımak için tüm gücüm ile çalışacağıma buradan sizler aracılığı söz veriyorum. Benim derdim Üniversitemiz için bu.

Her yıl 6 bin civarında Bolu’ya turizm elçisi gelmektedir. Aileleriyle birlikte bu sayı 50 binleri bulur. Turizm kenti olmak istiyorsak öncelikle ilimizdeki üniversite öğrencilerini memnun etmeliyiz. Türkiye’nin dört bir tarafından gelmektedirler. İlimizde onları gülümsetecek anılarla göndermeliyiz. 


Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2015, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
bir adet talebe
bir adet talebe - 6 yıl Önce

noooldu hocam işinizmi düştü :)) dersin adı:seçim kredisi:5 verilen not :ff eger nolunu yükseltmek istersen gelde seninle bir konuşalım belki fd yaparız :))

SIRADAKİ HABER

banner128