Doğa yürüyüşüne davetlisiniz

Dünyada yaşanabilir iller arasında ilk ona girmeyi hedefleyen Bolu, tabiatıyla göz doldurmaya devam ediyor. Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş parkurlarına sahip ‘Tabiatın Kalbi Bolu’ her hafta sonu gerçekleştirilen Trekking ve doğa yürüyüşleri ile Türkiye’den ve dünyadan birçok doğaseverin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Doğa yürüyüşüne davetlisiniz

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediyesi ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği tarafından her hafta sonu gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri kapsamında bu hafta sonu ‘Köroğlu’nun Ayak İzlerinde’ konseptinde Köroğlu Dağları’nda bir yürüyüş düzenleniyor.

Yürüyüş ile ilgili bilgiler veren Dernek Başkanı Muzaffer Yıldırım; “Zorlu bir parkur olacak. 2013 yılından bugüne her hafta sonu doğaseverlerle birlikte trekking ve doğa yürüyüşleri düzenliyoruz. Üç yıldır yaklaşık dört bin kişi doğa yürüyüşlerimize ve trekkinglerimize katıldı. Bu hafta ‘Köroğlu’nun Ayak İzleri’ konseptinde Köroğlu Dağları’nda yürüyeceğiz.  Bu parkurumuz 17 km. Buralar saklı kalmış doğa harikaları. Doğaseverler buralara hayran kalıyor. Amacımız Bolu’yu en güzel şekilde tanıtmak. Bolumuzun sadece Abant, Gölcük ve Yedigöller’le kısıtlı olmadığını çok daha güzel doğa harikalarının olduğunu göstermek. Doğada doğal yaşamı anlatmak ve doğa sevgisini aşılamak. Yürüyüşlerimize Bolu’dan, Bolu dışından hatta ve hatta yurtdışından doğaseverler katılıyor” dedi.

Doğa yürüyüşlerinin gerçekleşmesinde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük katkısının olduğunun da altını çizen Yıldırım, Başkan Yılmaz’a da teşekkür ederek şöyle devam etti: “Köroğlu Dağlarının yanı sıra Bolu’nun tüm ilçeleri ve yaylaları da yürüyüş parkurlarımıza dahil. Toplamda 2.500 kilometre uzunluğunda 165 parkurumuz var. Her parkurumuza Belediyemizin önderliğinde Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneği olarak tabelalarımızı ve yol güzergahlarını yerleştirerek tamamlama çalışması yapıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz gerçek bir doğa ve tabiat sever. Dernek olarak bize her türlü desteği sağlıyor. Hatta pek çok doğa yürüyüşümüze de katılmıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz”

Doğa Yürüyüşleri ve Trekkinglere katılmak isteyenler internet üzerinden www.bolu.bel.tr  adresi etkinlik sayfasından ve Tabiatın Kalbi Bolu Kültür ve Doğa Derneğinin facebook sayfası üzerinden kayıt yaptırabilirler ve gerçekleşecek yürüyüşleri buradan takip edebilirler.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 16:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ismail arıcı
ismail arıcı - 4 yıl Önce

şehir merkezinden sanayi sitesi taşınmadığı sürece bolu çarpık ve pis bir görüntüden kurtulamaz sayın başkan.

SIRADAKİ HABER

banner128