Doğa’dan geleceğe müthiş yatırım

2016 -2017 Eğitim öğretim yılına bir ay kala Doğa Okulları, Bolu’nun Doğancı köyüne yaptığı anaokul, ilkokul, ortaokul ve lisesinin bir arada bulunduğu kampus ile geleceğe müthiş bir yaptırım yaptı. Yeni eğitim- öğretim sezonu öncesinde kapılarını basın mensuplarına açan Doğa okulları ile ilgili 4 yıldır Özel Öncü Eğitim şirketi yönetim kurulu Önder Tonyalı, okullarını ve hedeflerini açıkladı. Tonyalı; " Hedefimiz, yemek yeme adabından, yüzmeye, at biniciliğinden, bir enstrümanı en iyi şekilde çalabilecek, İngilizce/Almanca’yı konuşabilecek, fikir üreticiliğini, fikir yaratıcılığını ortaya koyabilecek ve geçmişine sahip çıkan nesiller yetiştirmektir” dedi.

Doğa’dan geleceğe müthiş yatırım

Haber: SEMİH BAYKAL- FARUK ÇİDEM

Özel Öncü Eğitim Şirketi ilk olarak Düzce ilinin Bolu’ya bağlı olduğu yıllarda olarak 1997-1998 yıllarında eğitim- öğretime başladı. 18 yıldır da Düzce’de eğitim- öğretime hizmet veren Özel Öncü Eğitim Şirketi son 4 yıldır da Doğa okulları ile birlikte bu hizmete veriyor. Düzce’de Doğa Okulları adı ile 5 okulla hizmet veren Özel Öncü Eğitim Şirketi, Bolu’ya da müthiş bir yatırım yaparak geçen yıl Doğancı köyünde yapına başladığı anaokul, ilkokul, ortaokul ve lisesinin bir arada bulunduğu 4 okullun bulunduğu kampusu 2016-2017 eğitim- öğretim yılına bir ay kala hizmete açtı. Dış yapısı Bolu’nun mimari yapısına ve estetiğine uygun olarak yapılan kampus, son teknolojik donanıma sahip iç yapısı ile de görenleri kendine hayran bırakıyor.

“BU ESER BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE HİZMET EDECEK BİR EĞİTİM YUVASI OLSUN İSTİYORUZ”

Doğa Okullar adıyla Bolu’nun Doğancı köyüne yapılan kampus ile ilgili Özel Öncü Eğitim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Önder Tonyalı şu bilgileri verdi; “ 4 yıldır Bolu’dan 40’a 50’e yakın öğrencimiz Düzce’ye gidip geliyordu. Bu vesile ile de burada böyle bir okula ihtiyaç olduğunu gördük. Bu konuda ayrıca Bolu’da bulunan birçok iş adamı da bu konuda bizi teşvik ettiler. Bizde geçen yıl ikinci kampusumuzu Bolu’da açmaya karar verdik. Burada da anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise olmak kaydıyla 4 tane okulun alt yapısını hazırladık. Burada her ne kadar eğitim ticari bir kurulu olarak gözükse de eğitime ticari gözle bakarsanız yanılırsınız. Eğitim biraz daha idealist bir iştir. Çünkü başında anaokulunda alıp 19 yaşına kadar bir öğrenciyi hazırlamış oluyorsun. Bizde bu gözle baktığımız zaman bu binanın bu bölgenin, yörenin mimarisine uygun Türkiye’deki 110 yakın doğa okulunun slayt’ı gösterilirken binanın mimarisi ve estetiği ile beraber burasının Bolu olduğunu anlasınlar dedik. Bu bölgenin Selçuklu mimarisine uygun olarak özellikle bizzat kendim başında durup böyle bir eser meydana getirmeye çalıştık. Bu konuda çok heyecanlıyım. Çünkü eğitime bir yatırım yapıyoruz. Sonuç itibari ile biz bugün varız, yarın yokuz. Ama yapmış olduğumuz bu eser bizden sonraki nesillere hizmet edecek bir eğitim yuvası olsun istiyoruz. Bu eğitim yuvasında her türlü son model teknolojik donanımlara sahip içeriden modern bir yapı, dışarıdan buranın mimarisini ve estetiğini yaşatan bir yapıdır. Dolayısıyla en küçük ayrıntısına kadar dikkat ettik ve bir eser bırakalım istedik. O yüzden biz burada yetişecek öğrencilerimizin hem sosyal açıdan hem kültürel açıdan hem eğitim açısından bir arada yürüteceğimiz bir kompleks olsun istedik” diye bilgiler verdi.

“HEDEFİMİZ, ÖĞRENCİLERİMİZİ HEM SOSYAL HEM DE AKADEMİK ANLAMDA YETİŞTİRMEK”

Son olarak Bolu doğa okulları olarak hedeflerini açıklayan Tonyalı; “ Esas buradaki mesele fiziki koşullar değil. Asıl önemli olan burada akademik başarıyı verebilmek. Bolu’da okuyan bir öğrencinin, Galatasaray Lisesinde okuyan bir öğrenci ile yan yana geldiğinde her türlü sosyal aktiviteyi almış olması gerekir. Bunun içersinde kulüp çalışmaları, müzik, beden eğitimi, yüzme gibi sportif alanlarda ve sosyal alanda hepsini öğrencilerimize vermek durumundayız. Eğitim bize göre sadece test çözerek elde edilebilecek, akademik başarıyla ölçülecek bir şey değil. Hedefimiz, yemek yeme adabından, yüzmeye, at biniciliğinden, bir enstrümanı en iyi şekilde çalabilecek, İngilizce/Almanca’yı konuşabilecek, fikir üreticiliğini, fikir yaratıcılığını ortaya koyabilecek ve geçmişine sahip çıkan nesiller yetiştirmektir. Bunun yanında da Mili Eğitim Bakanlığı müfredatına da uygun olarak eğitimlerini alacaklar. Bizler, önce parayı konuşan değil, önce eğitimi konuşan velilerle çocuklarının geleceğini şekillendirme hedefiyle çıktığımız bu yolda Bolu’da akademik anlamda da başarılı sonuçlar çıkartacağımıza inanıyorum” diye açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2016, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER