‘’Doğal Gaz’’da Lisans Tamam

Bolu’nun Karacasu beldesine, Dörtdivan ve Yeniçağa ilçelerine doğalgaz dağıtımı için Aksa Bilecik Bolu Dağıtım A.Ş.’ne lisans verildiği açıklandı.

 ‘’Doğal Gaz’’da Lisans Tamam

Haber: Faruk ÇİDEM

EPDK, 09 Temmuz 2015 tarih ve 5678-14 sıralı Kurul kararıyla Dörtdivan, Yeniçağa ve Karacasu bölgelerinden oluşan dağıtım şebekesinin ilgili mevzuata uygun olarak planlanması, projelendirilmesi, inşası, işletilmesi, bakımı, genişletilmesi ve bu şebeke ile doğalgazın abone ve serbest tüketicilere teslim edilmek üzere nakdi ve perakende satışı ile müşteri hizmetlerini yerine getirmesi faaliyetleri için Aksa Bilecik Bolu Dağıtım A.Ş.’ye lisans verdi. 

 DOĞALGAZ, YATIRIMCILARI HAREKETLENDİRECEK

 Doğalgazın Karacasu’ya gelmesini uzun zamandır çok istediğini söyleyen Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili şunları söyledi; “Karacasu Bolu’nun turizm alanlarından bir tanesi. Otellerin, hastanelerin kurulduğu bir belde. Doğalgaz’ın olmaması Karacasu için bir eksiklikti ama bu eksiğimizi de tamamlıyoruz. Beldemiz bir turizm beldesi olduğu için geleceği parlak bir yer. Doğalgazla birlikte yatırımlar da artacaktır. Beldemize doğalgazın gelmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum. Umarım en kısa zamanda çalışmalar başlar ve halkımız doğalgaza kavuşmuş olur.”

 DOĞALGAZ HAYAL OLMAKTAN ÇIKTI

 Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Dörtdivan Belediye Başkanımız Hasan Uzunoğlu, göreve geldiğimiz günden beri beklediği doğalgazın artık hayal olmaktan çıktığını söyledi.

Dörtdivan’a doğalgazın kazandırılması noktasında Ankara’da temaslarda bulunduklarını, Enerji Bakanımız Sayın Taner Yıldız’ın Dörtdivan ziyaretinde de doğalgazın Dörtdivan’a getirilmesi noktasında taleplerinin olduğunu kaydeden Başkanı Hasan Uzunoğlu, Lisans sahibi Aksa Bilecik Bolu Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.’nin projelendirme çalışmalarını tamamlamasının ardından önümüzdeki yıldan itibaren Dörtdivan’da doğalgaz çalışmaları başlayacak. Dörtdivan’a doğalgazın getirilmesi konusunda büyük çaba sarf eden, konunun yakın takipçisi olan Ak Parti Bolu Milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’ye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124