Doğanay; “15 Milletvekilinin yerinde olmak istemezdim”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27. Dönem milletvekili genel seçimi adaylık başvurusu süreci hakkında basın açıklamasında bulundu. Doğanay, sorulan bir soru üzerine; “15’lileri tarih kara leke olarak yazacak” dedi.

Doğanay; “15 Milletvekilinin yerinde olmak istemezdim”
HABERİN GALERİSİ
AKP

AKP

Haber: Kasım ŞAHİN

27. dönem milletvekilliği genel seçim adaylık başvuru süreci hakkında parti il binasında, Merkez İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı ve partililerle birlikte açıklamada bulunmak üzere toplantı salonunda bulunan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, basın mensuplarının soruları üzerine; “CHP’den İYİ Partiye geçen o milletvekillerinin yerine asla olmak istemezdim. Hepsinin suratlarını gördük. Bu 15’lileri tarih kara bir leke olarak yazacaktır. On beşliler türküsü Çanakkale savışına giden ve yaşları 15 olan kahramanlarımız için derlenip söylenmiştir. Hala daha kahramanca söyleniyor. Ne var ki CHP’den İYİ partiye geçen bu 15’lilerin yerinde asla olmak istemezdim” diye konuştu.

GENEL BAŞKANIMIZ NE DERSE ONU YAPARIM

27. Dönem milletvekilliği için aday olup olmayacağının sorusu üzerine de Doğanay; “Benim görevim şu an AK Parti İl Başkanlığı görevi. Genel Başkanımız bana bu görevi vermiştir. İl Başkanlığı görevi meşakkatli bir görevdir. Tek odaklandığım nokta partimi onurlu bir şekilde seçime götürmektir. Adaylık konusunda ise genel başkanımız ne derse onu yaparım. Hedefimiz Bolu’da 3-0 yapmaktır. Geçen dönem az farkla kaçırdığımız üçüncü milletvekilini bu dönem almak istiyoruz ve alacağız da. Bakan yardımcılarımızla adaylıkları konusunda telefon görüşmelerinde bulunduk. Ama karar kendilerinindir” dedi.

ADAYLIK BAŞVURULARI BAŞLADI  

Doğanay, adaylık konusunda şu açıklamaları yaptı; 24 Haziran Seçimlerinin; Ülkemize, Bolu'muza ve dünya mazlumlarına hayırlı olmasını diliyorum. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün gerçekleşen MKYK toplantısı sonrası; Partimiz listesinden gösterilecek adayların tespiti ve sıralamasının bütün seçim çevrelerinde merkez yoklaması usulüyle yapılacak. 24 Nisan 2018 Salı günü yani dün itibarıyla partimize adaylık başvurularını başlattık ve 29 Nisan 2018 Pazar günü sona eriyor.

Erkek milletvekili aday adaylarından 6 bin lira, kadın ve 18-25 yaş arası aday adaylarından 3 bin lira ve engelli aday adaylarından ise engellilik halini belgelemeleri şartıyla bin lira aidat alınacak.

Bolu'nun nüfusu 303.183, Seçmen sayısı 221.237, Kadın seçmen 113.703, Genç seçmenimiz 49.369, Bolu teşkilatları 35.337 üyesi olan, Türkiye'de nüfus oranına göre en yüksek üyesi olan bir Teşkilattır. Gayret gösteren başta Merkez ilçe olmak üzere Kadın, Gençlik ve tüm ilçe teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.

TAM ZAMANLI ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ

Bolu'da 932 sandığımız var. Önümüzdeki günlerde YSK'nın belirlediği kriterlerle belki sayı düşebilir ya da çıkabilir. 1864 AK Parti müşahiti var.Sandık yönetim kurullarını hazırladık. Türkiye'de sisteme giren ilk iliz. Bununla ilgili olarak da geçtiğimiz ay Genel Merkezde yapılan Bolu Teşkilatımıza özellikle teşekkür edilmiştir.Bu çalışmayı yapan merkez ilçe ve diğer ilçelerimize gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Mahalle yönetim kurullarımızı kurduk. Gençlik ve Kadın Kollarımız da hazırlıklarını yaptılar. Seçime hazırız derken bundan bahsediyorduk. 7/24 esasına göre çalışıyoruz. Tam zamanlı çalışmalarını devam ettiriyoruz. 93 mahalle temsilcimizi belirledik. 487 köyümüzün temsilcisini tekrar gözden geçirip aktif hale getirdik. Genç dinamik, gönül vermiş kişileri yerleştirdik.

UYUMU BOZACAK KİMSEYE İZİN VERMEYECEĞİZ

Bolu teşkilatlarımız birbirine kenetlenmiş büyük bir ailedir. Bu büyük aile ile 24 Haziranda hedefimiz, 1 Kasım'da olduğu gibi, Referandumda da olduğu gibi yeni bir rekora imza atmaktır. Bunu başarabilecek güçte ve

yapımız vardır. Bütün çalışmalarımızı kongrelerimiz devam ederken bu yapı üzerine kurduk ve gece gündüz çalıştık. Milletvekillerimiz, Belediyelerimiz ve tüm teşkilatlarımızla çalıştık. AK Parti döneminin Bolu'ya 13 yılda yaptığının hizmetlerin üçte ikisini 3.5 yılda yapmış teşkilatlarız. Bu aile içinde önemli olan birlikte olmak, uyumlu olmak, iyi niyetli olmaktır. 3.5 yılı aşkın görev süremiz içinde bunu hem kamuoyuna hem de teşkilatlarımıza bu uyumu ispat etmiş bulunuyoruz. Bundan sonra da böyle olacaktır. AK Parti sıradan bir parti değildir. Milletin iradesini ortaya koymuş bir partidir. O yüzden bu uyumu bozacak kimseyi izin vermeyeceğiz.

 

RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE SEÇİMİ BİTİRECEĞİZ

 

Ben köyden gelmiş biriyim. Bizi almışlar ve şerefli yere layık görmüşler.

Bu bizim için şereftir. Bundan önceki seçimlerde olduğu gibi Bolu teşkilatları yarın seçim olacakmış gibi hazır, iri ve diri bir teşkilattır. Kadın, Gençlik , ilçe teşkilatlarımızla, Belediyelerimizle ve İl Genel Meclisimizle her zaman sahadayız. 24 Haziranda da en yüksek oy oranı ile hem ilimize hem de Recep Tayyip Erdoğan'a yakışır bir şekilde seçimi bitireceğiz. Bu süreçte MHP ile aramızda Cumhur İttifakı söz konusudur. MHP'li arkadaşlarımızla Türkiye'nin yarınlarını şekillendirecek ve daha güzel olması için bu seçimde ciddi bir çalışma içinde olacağız. Biz milletimize güveniyoruz. Devlet ve gelecek konusunda hassas olduğumuzu başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve parti yetkililerimiz her defasında ifade ediyorlar ve bizler de yolunu ve yönünü çizmiş bir teşkilatız. Bu saatten sonra tüm teşkilatlarımız seçime hazırdır.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128