Doğanay; “Berat kandili günahlardan kurtuluş gecesedir”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Müslüman aleminin mübarek Berat Kandilini kutlayan bir mesaj yayınladı.

Doğanay; “Berat kandili günahlardan kurtuluş gecesedir”

Haber: Semih BAYKAL

30 Nisan Pazartesi akşamı idrak edilecek olan Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Tüm İslam Alemi olarak, Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandiline kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayının müjdecisi, günahlardan kurtuluş gecesi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Manevi iklimlerin yoğun olduğu bu önemli gecelerin kardeşliğimiz ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olmasını temenni ederim.
Berat Kandili, af ve kardeşlik duygularımızın pekişmesi bakımından bizler için büyük bir fırsattır. Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluğumuzun da farkına vararak dayanışma ve yardımlaşma içinde birbirimizi sevmeli, kini ve nefreti sevgiye; bencilliği fedakarlığa dönüştürerek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.

Yüce Mevlamızın; milletimizi ve tüm inananları, günah yüklerimizden berat etmiş olarak Ramazan’a ulaştırmayı nasip eylemesini temenni ediyorum. Berat Kandilinin başka ülkemiz olmak üzere tüm İslam Alemi’nin beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını diler, milletimizin ve tüm Müslümanların Berat Kandilini tebrik ederim" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2018, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER