Doğanay bu soruya cevap arıyor; Nasıl bir Bolu'da yaşamak istiyoruz?

AKP Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay ve yönetimi dün basın mensuplarıyla bir araya geldi. 2015 yılında gerçekleştirilen genel seçimler ve hem ülke hem de Bolu siyasetine değinen Doğanay önümüzdeki günlerde Bolu ile ilgili bir çalıştay gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

Doğanay bu soruya cevap arıyor; Nasıl bir Bolu'da yaşamak istiyoruz?

HABER: FARUK ÇİDEM – KASIM ŞAHİN

AKP Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay dün sabah gazetecilerle sabah kahvaltısında bir araya geldi. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen seçimleri değerlendirerek konuşmasına başlayan Doğanay; “2015 seçim yılı oldu. Önce 7 Haziran genel seçimlerini yaptık ve halkımızın takdiri ile sandıklardan tek başına bir iktidar  çıkmadı. Bu konuda milletimiz tarafından siyasi partilere bir mesaj verildi ve ders çıkarılması gerektiğini gösterdi. Biz AKP olarak 7 Haziran seçimlerinin hemen ertesinde özeleştirimizi yaparak, yanlışlarımızı ve eksikliklerimizi masaya yatırdık. 7 Haziran seçimlerinin ardından hükümet kurma çalışmaları sonuçsuz kalınca sayın Cumhurbaşkanımız erken genel seçim olması kararını verdi. 7 Haziran'da gördüğümüz eksiklikleri gidererek 1 Kasım seçimlerinden 317 milletvekili ile tek başına iktidar olarak çıktık. Bu milletin taktiri ve aynı zamanda zaferidir” dedi.

3'TE 3 YAPMAK İÇİN ÇALIŞTIK

Bizim bütün seçimlerde hedefimiz 3 milletvekilini de AKP'den göndermekti. Seçim çalışmalarımızın son gününe kadar bu hedefle gittik. Gittiğimiz her köyde her mahallede de bu hedefimizin ne kadar gerçekçi olduğunu görüyorduk. Ama halkımız meclise giden vekillerden bir tanesinin de CHP'den olması yönünde irade gösterdi. Bu da milletin taktiridir.

Biz 1 Kasım seçimlerinin ardından meclise 3 vekil gönderemedik ama bizleri oldukça memnun eden gelişmeler yaşadık. Yüksel Coşkunyürek ve Fatih Metin'in bakan yardımcıları olmaları, Cumhurbaşkanı Başdanışmamlarından birisinin yine Bolulu olması şehrimiz için büyük bir kazançtır. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın Bolu'ya bakışı ve güvenini ortaya koymuştur.

ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ

Son günlerde Güneydoğu'da gelişen olaylara da değinen Nurettin Doğanay; “ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Hergün şehit haberleri ile uyanıyoruz, bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 30 yıldır terörle ve hem içeride hem de dışarıda ülkemizi bölmeye çalışan mihraklarla mücadele ediyoruz. Bizleri bir ateş çemberinin içine çekmek istiyorlar ama buna millet olarak kesinlikle izin vermeyeceğiz.

AKADEMİSYEN KILIKLILAR

Geçtiğimiz haftalarda bir grup akademisyenin başlattığı imza kampanyasına sert tepki gösteren Doğanay; “Kendilerini akademisyen olarak gören bir grup imza kampanyası başlattılar. Bunlara akademisyen demiyorum akademisyen kılıklılar diyorum. Dağdaki terörist neyse bunların da onlardan hiçbir farkı yok. Hem devletin imkanlarından yararlanıyorlar hem de terör örgütünün okullara attığı bombaları görmezden gelerek “devlet terörü” var diyorlar. Hepsini kınıyorum ve lanetliyorum.

PARTİLERİN TARİHİNE BAKSINLAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a “diktatör” diye seslenmesine yönelik eleştirilerini dile getiren AKP Bolu İl Başkanı Doğanay; “Defalarca seçim kaybetmiş bir genel başkan olarak partisinin kurultayında bunları konuşacağına çıkmış %52 oy ile seçilmiş cumhurbaşkanına “diktatör” diye sesleniyor. Kişilere saygınız yoksa bile cumhurbaşkanına, ona oy veren millete saygınız olsun. Ben Tanju Özcan vekil seçildiğinde kendisine hayırlı olsun dedim. Kemal Kılıçdaroğlu eğer bir diktatör arıyorsa partisinin geçmişine baksın, orada görür. Bana göre diktatörlük, 7 defa seçim kaybedip yine   genel başkan olarak o koltukta oturmaktır. Liderlik hakaret ederek, kendi genel başkanına kumpas kurarak olmaz. Hangi senaryolarla genel başkan olduğunu herkes biliyor” şeklinde konuştu.

İSTİFA ETMESİNİ BEN SÖYLEDİM

Geçtiğimiz günlerde AKP İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa eden Sezai Çavdar'ın istifası konusunda kendisinin bir talebi olup olmadığı sorulan Doğanay; “evet, Sezai Çavdar'ın istifa etmesi konusunda bir talebim olmuştur. Bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim. Çavdar'ın istifası da zaten basında pek çok yönüyle yazıldı” dedi.

KOÇ VE GENÇ'E RAHMET DİLİYORUM

Türkiye geçtiğimiz günlerde önemli bir işadamını kaybetti. Mustafa Koç'a rahmet diliyorum. Türkiye'nin önemli ailelerinden biriydi. Ülkeye ve millete hizmet eden kişilerin isminin yaşatılması güzel birşeydir, bu konuda ben de üzerime düşen bir şey varsa sonuna kadar yaparım.

Yitirdiğimiz bir diğer isim ise uzun yıllarını siyasete vermiş olan Kamer Genç oldu. Genç renkli bir siyasetçiydi, mecliste konuşurken kimimiz tebessüm ediyor kimimiz kızıyorduk. Ona da Allah'tan rahmet diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128