Doğanay çok sert konuştu

Mengen'de gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi toplantısında AK Parti'de kongrelerin 1 Ocak 2017 tarihiyle başlayacağını açıklayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay teşkilat mensuplarına yeni oluşacak yönetimlerde özellikle FETÖ mensupları konusunda uyarıda bulundu.

Doğanay çok sert konuştu
HABER: KASIM ŞAHİN

Doğanay; "Sorumluluğumuz ağır ve ben dahil herkes üzerine ne sorumluluk düşüyorsa eksiksiz yerine getirecek. Yapamayan ya da vaktini ayıramayacak varsa da müsaade isteyip görevi ondan daha iyi yapacağa bırakacak. İşte bu noktada bir uyarıda bulunarak, önümüzdeki Ocak ayında ilçe kongrelerimize başlayacağımızı ilan ediyorum. İlçe teşkilatlarımız gerekli hazırlıklarını yapsınlar. İlçe Başkanlarımızdan beklentim; teşkilatlarını kongrelere birlik-beraberlik içinde ve en demokratik şekilde götürsünler" dedi.

AK Parti 5. Dönem 11'nci İl Danışma Meclisi Mengen'de gerçekleştirildi. AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın yanı sıra İl Koordinatörü Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Ali Okur, Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ve Ali Ercoşkun, İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda AK Partilinin katıldığı Danışma Meclisi Divan Başkanlığını İl Sekreteri Mustafa Nuri Gürsoy yaptı.

AK Parti İlçe Başkanı Muhammet Sargın'ın açılış konuşmasıyla başlayan İl Danışma Meclisinde partililere hitap eden İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Yönetim Kurulu olarak ilçe ve beldelere giderek partililerle ve vatandaşlarla iç içe olmaya gayret gösterdiklerini söyledi.

Doğanay; "Ben ve arkadaşlarım, bizlere verilen bu onurlu görevin ilk gününden itibaren bunun sorumluluğu ve vebali içinde hareket etmeye gayret ettik. Bu yüzden de Bolu'da koltuklarımızda oturarak değil, her bahaneyi bir fırsata çevirerek hep sizlerin yanında olmak için gayret gösterdik. Kurban Bayramında da buradaydık, Muhtarlarımızın düzenlediği toplantıda da yine sizlerin yanındaydık. Hatırlayacağınız üzere Taşkesti arkasından Karacasu ve bugün de Mengen'de İl Danışma Meclisi toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Eylül ayında da Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarım, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Yaşar Yüceer ile birlikte Kıbrıscık ilçemize ziyaret gerçekleştirdik. İnşallah da her fırsatta da sizlerle olmaya devam edeceğiz" dedi.

İlçe ziyaretlerin ilk amacının 15 Temmuz sürecinde milli iradeye sahip çıkmak adına Bolululara ortaya koydukları iradeye teşekkür etmek olduğunu belirten Doğanay; "Sizlerin alanları o hainlere bırakmaması nedeniyle Bolu'muzda bu şerefsiz alçaklar, Fetullah denilen teröristin, haşhaşi köpekleri darbeye kalkışamadı. Ve bu teşkilatlar liderlerini, davalarını da ucunda ölüm olsa da savunmaya devam edeceklerdir. Bolu'da da AK Parti İl Başkanı olarak söz veriyorum; ilk gün dediğim gibi bu işin ucu nereye dokunursa dokunsun, bu hainlerle işbirliği içinde olan, bu alçaklara destek veren makamı ne olursa olsun herkes hesabını verecek, bedelini ödeyecek. Ve gelinen noktada ilimizde de FETÖ terör örgütüne mensup hainlerle mücadele de yasal zeminde sürmektedir. Kimsenin kuşkusu olmasın er ya da geç bu hain yapıya destek veren herkes cezasını çekecektir. Bu süreci de AK Parti İl Başkanı olarak yakından takip etmekteyim" şeklinde konuştu.

Başta Mengen Belediyesi ve yerel seçimlerde Bolu'da kaybedilen tüm Belediyeleri tekrar geri alacaklarını söyleyen Doğanay, Teşkilat mensuplarına Ocak ayında başlayacak kongrelerle ilgili de bilgi aktardı. İl Başkanı Nurettin Doğanay yaptığı konuşmada; "Geçtiğimiz Kurban Bayramında gerçekleştirdiğim ilçe ziyaretinde; Mengen, Mudurnu ve Kıbrıscık ilçelerimizi kastederek, "Ya bu üç ilçeyi alacağız ya da o üç ilçe bizi alacak" demiştim. İşte bu ziyaretlerimizi de bu ilçelerimizden başlayarak yapıyoruz. Mengen Belediyesini Allah'ın izniyle ilk yapılacak yerel seçimlerde geri alacağız. Bunun için de çok çalışmalıyız. Parti içi çekişmeleri, kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakacağız. Mengen'de çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Sorumluluğumuz ağır ve ben dahil herkes üzerine ne sorumluluk düşüyorsa eksiksiz yerine getirecek. Yapamayan ya da vaktini ayıramayacak varsa da müsaade isteyip görevi ondan daha iyi yapacağa bırakacak. İşte bu noktada bir uyarıda bulunarak, önümüzdeki Ocak ayında ilçe kongrelerimize başlayacağımızı ilan ediyorum. İlçe teşkilatlarımız gerekli hazırlıklarını yapsınlar. İlçe Başkanlarımızdan beklentim; teşkilatlarını kongrelere birlik-beraberlik içinde ve en demokratik şekilde götürsünler" ifadelerini kullandı.

Doğanay'ın ardından konuşan İl Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın ve İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmez de teşkilat mensupları olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler aktardılar.

AK Parti'de ilçe kongrelerinin 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlanacağına dikkat çeken İl Teşkilat Başkanı Mazhar Bozoğlu ise yaptığı konuşmada, kongreler öncesi İlçe ve belde teşkilatlarının yapması gereken çalışmalar hakkında bilgi verdi.

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve  Ali Ercoşkun'un ardından İl Koordinatörü Mehmet Ali Okur'un yaptığı konuşma ile İl Danışma Meclisi Sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128