Doğanay; “Daha güçlü çıkacağız”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Biz de ancak bayrak değişimi olur. Tek adayla kongreye gidilir ve Genel Başkanımız, Başbakanımız belirlenir. Kriz bekleyenler boşuna beklemesin. Birlik ve beraberliğimizle kongremizden daha güçlü çıkacağız” diye konuştu.

Doğanay; “Daha güçlü çıkacağız”

Haber: Semih BAYKAL

AK Parti’de kongre kararı alınması ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevi bırakma kararı sonrasında Köroğlu Televizyonu’ndan Arzu Sarı’nın sorularını yanıtlayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, “Bu süreç AK Parti teşkilatları kadroları açısından ülkemiz açısından birlik ve beraberliğimiz açısından hayırlara vesile olur. Ben bunu şu şekilde değerlendiriyorum. Öncelikle AK Parti’de kriz bekleyenler hiçbir şekilde kriz beklemesinler. Açık bir şekilde ifade etmek istiyorum. AK Parti’de kongreler ancak ve ancak bir bayrak değişimi halinde olur. Dün olduğu gibi bugün de yine 22 Mayıs’ta da aynısı olacaktır. Birlik ve beraberliğimizle kongremizden daha güçlü çıkacağız” dedi.

“Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun MKYK toplantısı sonrasında kendisinden beklenildiği şekilde bir AK Partiliye yakışır bir şekilde süreci başından sonuna kadar anlattı. Öncelikle orada can alıcı cümle de şuydu diye düşünüyorum. ‘Sayın Cumhurbaşkanımızla vefa ilişkimizi sonuna kadar sürdüreceğim. Onun onuru benim onurumdur. Onun ailesi benim ailemdir” diye aslında toplantının tümünü özetleyen cümle sarf etti. Sayın Cumhurbaşkanımızla beraber başdanışmanlık yaptım, dışişleri bakanlığı yaptım ve sonrasında görev istemedim, görevler verilir. Baktığımız zaman Başbakanlık da yaptım” dedi. Kongreye kadar bu görevi de sürdüreceğini belirtti. AK Parti’yi de kongreye kendisinin getireceğini ve partiye hiçbir şekilde zarar verecek hiçbir söylemin altına imza atmayacağını, laf da söylemeyeceğini ifade etti. Nihayetinde AK Parti’de tek aday olur, çok adaylı sürece girilmez. Muhakkak ve muhakkak tek adayla gidilir. Oradan çıkan adayımız da Başbakan olarak yola devam eder.” 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2016, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128