Doğanay; "Dualarımız İslam coğrafyası için"

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay Mevlid Kandili sebebi ile bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Doğanay;
Haber: Erdal Tanrıverdi
Mevlid Kandili sebebiyle bir mesaj yayınlayan AK parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Kandillerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. Gönüllerin ışığı, Tevhide susamış ruhların feyiz kaynağı, kâinat ağacının en mükemmel meyvesi, Fahri alem Efendimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) dünyaya teşriflerini idrak ediyoruz. Peygamber Efendimizin getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan engin ve içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve toplumsal bilince aktarmak düşüncesiyle asırlardır O'nun dünyaya gelişi olan bugünü Mevlid Kandili olarak kutluyoruz.
Mevlid Kandili, Hz. Peygamber'in bizlere sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yaşama ve yenilenme zamanıdır. Bu değerleri fark etmek ve onları bir davranış bilincine ve yaşanan bir hayat haline getirebilmek, tüm yaşantımızın temel hedefi olmalıdır.
Bu geceyi sadece kendimiz için değil çevremizdeki insanlarla kucaklaşma için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Bilhassa ülkemiz ve İslâm Âleminin içerisinde bulunduğu sıkıntılı dönemde, dualarımız, İslâm coğrafyasının bir an önce huzura, refaha ve barışa kavuşması yönündedir.
Bu kutlu gece vesilesiyle; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)'e salat ve selamlarımızı gönderirken, Bolulu hemşehrilerimin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin; bütün Müslümanların dirliğinin, birlik ve beraberliğinin her daim devam etmesine vesile olmasını, Cenab-ı Allah 'tan niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2016, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124