Doğanay istedi Bakan çalıştay yapacak

Şanlıurfaspor kampını ziyaret etmek için ilimize gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın beyaz et sektörünün sorunlarının masaya yatırılacağı bir çalıştayın Bolu'da yapılma teklifini kabul ederek, bürokratlarına bu yönde hazırlık yapmaları talimatını verdi.

Doğanay istedi Bakan çalıştay yapacak

HABER: SEMİH BAYKAL

Karayolu ile Ankara'dan İstanbul’a geçerken Bolu Dağı’nda bulunan Koru Otel’de yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Şanlıurfaspor’un kampını ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i, Bolu Valisi Aydın Baruş, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı ve Şanlıurfaspor Fahri Başkanı Mehmet Ekinci, Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı İsmail Bağban ve teknik direktör Ünal Karaman karşıladı.

Bakan Çelik futbolcu ve teknik heyetle yaptığı sohbetin ardından da Bolu ve Şanlıurfa protokolüyle yemek yedi. Yemekte ana konu Bolu olurken Bakan Çelik; İl Başkanı Nurettin Doğanay ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın taleplerini özel kalemine not aldırarak, en kısa zamanda çözülmesi talimatı verdi.

Türkiye’deki beyaz et üretiminin üçte birini tek başına Bolu'nun sağladığına dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, hem sektörün sorunlarının hem de sektörden doğan atık gibi sorunların bulunduğunu belirtti. Doğanay; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten, bu konuların masaya yatırılacağı bir çalıştayın Bolu'da kendisinin de katılımıyla gerçekleşmesi talebinde bulunarak; "Beyaz et sektörü ilimizde çok yaygın bir sektör ve bu yaygınlığın yanında önemli bir nimeti bulunmakta. Bu sektör hem ekonomiye katkı açısından hem de istihdam açısından çok önemli bir sektör. Fakat nimetinin yanında da külfet diye tabir ettiğimiz atık gibi yarattığı sorunlar da mevcut. Dolayısıyla beyaz et sektörü ile bütünleşmiş bir iliz ve Sayın Bakanım sizin de katılım göstereceğiniz bir çalıştayın Bolu'da toplanmasını istemekteyiz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay'ın bu talebine olumlu yanıt veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, bürokratlarına Bolu'da beyaz et sektörünün sorunlarının her yönüyle masaya yatırılacağı bir çalıştayın düzenlenmesi talimatını verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2016, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128