Doğanay operasyonları değerlendirdi

AK Parti İl Başkanımız Nurettin Doğanay, son günlerde Fethullaçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik ilimizde yürütülen operasyonları değerlendirdi. Doğanay; “İl Başkanı olduğum ilk günden itibaren 8 aydır söylüyorum; ‘Fethullahçı Terör Örgütü’yle mücadele etmeyen hesabını verir’. Ve yine darbe girişiminin ilk gününden itibaren diyorum ki ‘Ucu bana bile dokunsa herkes hesabını vermelidir’” dedi.

Doğanay operasyonları değerlendirdi

Haber: SEMİH BAYKAL

FETÖ/ PDY’ye yönelik ilimizde yürütülen operasyonlar hakkında Doğanay yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi; “ Ben ağlama, şikayet etme ya da basına çıkıp dert yanma makamında oturmuyorum. Ben Başbakanımızı temsil ediyorum. Ve AK Parti’nin ilk kurulduğu günden bu yana üzerinden ısrarla durduğumuz konu ‘Bağımsız Yargı’dır.  Ben şu anda çıkıp; ‘Şunu neden aldınız? Bunu neden almadınız?’ dersem çok yanlış olur. Yargımız ile birlikte güvenlik güçlerimiz FETÖ / PDY karşı çalışmalarını yapmaktadır. Ve onlara güvenmek zorundayız. İl Başkanı olduğum ilk günden itibaren 8 aydır söylüyorum; ‘Fethullahçı Terör Örgütü’yle mücadele etmeyen hesabını verir’. Ve yine darbe girişiminin ilk gününden itibaren diyorum ki ‘Ucu bana bile dokunsa herkes hesabını vermelidir.’ O yüzden şu aşamada söyleyebileceğim şey; yargı mensuplarımız çalışıyor. Suçsuz olanlar elbette ki bağımsız Türk yargısında yargılandıktan sonra serbest kalacaklardır” diye söyledi.

“BENİM HER YAPACAĞIM AÇIKLAMA YARGIYI YÖNLENDİRME, BASKI ALTINA ALMA OLUR”

Son olarak Doğanay; “Tabi ki benimde kendimce sorguladığım, vicdanen rahatsız olduğum durumlar yok mu? Elbette ki var! Fakat Ak Parti İl Başkanının bunu dile getireceği yer kesinlikle ve kesinlikle basın değildir. Benim her yapacağım açıklama yargıyı yönlendirme, baskı altına alma olur. Benim bu konuda ki muhatabım basın değildir. Sayın Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’dır. Sayın İçişleri Bakanımız Efkan Ala’dır. Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’dır. Tereddütlerimi ancak ve ancak Ak Parti İl Başkanı sıfatıyla onlarla paylaşırım. Zaten de paylaşıyorum" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2016, 14:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 4 yıl Önce

dogan bey önce kendıiçınıze bakın

SIRADAKİ HABER